mirekborek

Potřebují mít rádia licence písniček?

Odpovědi
Lamalam

To vyřizuje OSA.

Nuk nuk

Měla by je mít a pro jejich klid by to bylo i lepší. Dokázat, že někdo na rádiu hraje skladbu bez smlouvy a licence, je docela snadné.

ivzez

Ano.

Ledaže by hrála výhradně tzv. free hudbu.

patmull

Licence pro rádiové vysílání je potřeba pro standartní vysílání v FM pásmu, digitální rozhlasové síti DAB i vysílání po satelitu, přičemž nezáleží na rozsahu vysílání (zda je rádio lokální či celostátní).
V případě internetového vysílání se nemusí žádat o licenci. Povinností je ale uzavření příslušných dohod s kolektivními správci autorských děl, zejména hudby, což je samozřejmě potřeba i v prvním případě.

Zdroj: http://www.ra­diotv.cz/p_ra­dio/jak-provozovat-neziskove-radio-v-cr/