cassicka1

kde sezenu pro rakousky zivnostak potvrzeni o beztrestnosti za poslednich 5 let?

protoze neziji nepretrzite v Rakousku 5 let a z jejich strany je v poradku abych Dostal zivnost potrebuji potvrzeni o trestni bezuhonosti v cr za poslednich pet let ,,,,kam se s timto konkretne obratit aby mi byl presne znejici potvrzeni vydano

Odpovědi
Hans51

Podle § 11a zákona č. 269/1994 Sb., o Rejstříku trestů, ve znění pozdějších předpisů, lze vydat výpis z evidence Rejstříku trestů osobě, které se výpis týká na základě písemné žádosti. Tuto žádost nemusíte vyplňovat předem, dají Vám ji vyplněnou k podpisu před vydáním výpisu.

Kde Vám tedy výpis vydají. Lze na všech pracovištích Czech POINTu (více zde: http://www.czechpo­int.cz/web/). Typicky je to pošta nebo městský úřad.

Nezapomeňte si s sebou vzít doklad totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas). Dále je nutno uhradit správní poplatek ve výši 100,– Kč (zákon č. 634/2004 Sb, o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů).

Nebudete muset čekat několik dní, výpis Vám vydají téměř ihned (cca do půl hodiny, kvůli procesu jeho vystavení).

Závěrem malá poznámka. Určitě se na internetu dočtete, že pro výpis nemusíte osobně, ale že postačí plná moc pro někoho, kdo Vám jej vyzvedne za Vás. To je sice pravda, ale na plné moci musí být úředně ověřené podpisy. Ověřování lze provést opět na pracovištích Czech POINTu, ale když už tam budete, je jednodušší si rovnou zažádat o výpis z rejstříku trestů 🙂 navíc ušetříte cca 60 Kč za ověřování podpisů.

ivzez

Také bych doporučila Czech Point.
Podle mne byste si rovnou měl zařídit ověřený překlad.