tomas1541

Je-li někde 11:30 AM (GMT-05:00), kolik je hodin u nás?

já se moc v tech časech nevyznám, nevíte kolik je 11:30 AM (GMT-05:00), kolik je to na náš čas?

Nejlepší odpověď
quentos

GMT je Greenwich mean time – čas, který mají v danou dobu ve stejnojmenné části Londýna, kterou prochází tzv. nultý poledník. V Praze je čas. pásmo GMT+1 (http://wwp.gre­enwichmeantime­.com/time-zone/europe/e­uropean-union/czech-republic/pragu­e/time/ ), takže jestli dobře počítám, u nás by mělo tou dobou být 17.30.

Další odpovědi
cochee

quentos počítá správně, ještě dodám, že AM je anglická zkratka pro čas mezi půlnocí a polednem, tedy noc, ráno a dopoledne a pak je logicky ta druhá půlka, odpo a večer a tu značí PM. Prosím, při vytvoření nové otázky ji dej příště do správné kategorie, někteří se podle toho orientujeme – do jiných kategorií se nedíváme.