Ladislava197

Kdy se stanu majitelem bytu – po zaplacení nebo až po zápisu do katastru?

potřebovala bych vědět,známá si koupila před rokem byt a na katastru to trvalo rok než to bylo převedeno,ale chce vědět jestli se stala majitelkou bytu hned jak ho zaplatila a nebo až když je byt na její jméno na katastru?Chyba s katastrem byla její,vždy to špatně vyplnila.Diky

Nejlepší odpověď
Pepa25

Majitelkou se stala se zpětnou účinností ke dni podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí. Případ: smlouva 5.9.2013, návrh podán na KN 10.9.2013, rozhodnuto a vklad zapsán 10.2.2014 → majitelkou je s účinností od 10.9.2013. Takto to platilo už delší dobu a nezměnil na tom nic ani nový občanský zákoník.
Pokud dotaz směřuje k daním, tak je to řešeno v daňových předpisech.

Další odpovědi
Dochy

možná se mýlím, ale vlastnictví se mění snad k datu danému ve smlouvě, katastr to jen kontroluje a eviduje..