dodole

Poradíte ohledně doručení balíku?

Byl mi zaslán notebook na dobírku. Balíkem do ruky,měl tu být včera a ve schránce nemám žádný lístek,že by mě nezastihli. Vydají mi ho na poště,aniž bych měl nějaký papír s sebou? Děkuji

Potřebuji poradit ohledně balíku.

Odpovědi
marci1

Záleží také na tom, jestli je již zásilka na poště a připravena k vydání adresátovi. Poště to někdy trvá trochu déle. Jestli Ti byla zásilka odeslána ve čtvrtek, je možné, že bude doručena až v pondělí. 🙂

Zbynas

Ano, na občanku.

"Poštovní zásilku Česká pošta vydá:

  • fyzické osobě, která předloží Výzvu, nebo
  • adresátovi, který nepředloží Výzvu, ale prokáže se osobním dokladem, ve kterém je adresa shodná s adresou na zásilce,
  • nebo adresátovi, který nepředloží Výzvu, ale předloží společně s osobním dokladem, ve kterém není adresa shodná s adresou na zásilce, též jiný doklad, kterým shodu adresy místa pobytu s adresou uvedenou na zásilce doloží, nebo má k dispozici takové údaje o poštovní zásilce nebo poštovní poukázce, které mohl získat jen od odesílatele (např. jméno / název odesílatele, podací číslo zásilky, informace o zásilce získané z webových stránek České pošty,*"

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/podminky-pro-vydani-zasilky-/-poukazane-penezni-castky

Pipka

na doklad