Littl3

potřebují poradit nějaký mininotebook na práci s wordem… apod…

Důvodem notebooku je že ve škole máme počítače který jsou pomalý a už dost starý tak potřebuju poradit notebook kolem 5–6K

Odpovědi
cochee

Výkonnostně si takovým netbookem ale moc nepomůžeš, ono to bude na plus minus stejné úrovni. Jen bych tipoval, že školní počítače mají instalovány Windows XP a instalace je letitá, což způsobuje jejich další výkonnostní pokles (XP věkem jaksi „degenerují“ a brzdí počítač). Dále upozorňuju, že tyto nejlevnější notebooky se neprodávají s Windows, ale s DOSem, Linpusem či jiným Linuxem, což znamená buď rozloučit se s jmenovaným Wordem anebo nechat si někým známým, který tomu rozumí, přeinstalovat operační systém na Windows (plus peníze navíc za legální verzi Windows).
Doplňuji:
pavsmr, jenže zrovna tenhle je dodávaný bez OS, takže pokud tam nedáme upirátěné Windows, tak se cena co? no zhruba zdvojnásobí 🙂

pavsmr

predpokladam na seminarky bakalarku apod… v tehle cwenove relaci je ot fakt srovantelne… tady jsem ti nasel treba tyhle asusy… http://interlin­k.tsbohemia.cz/a­sus-eee-1015cx-1015cx-blk008u-_d151157.html tenhle konretne ma porcesor intel cedar trail… mel by behat dobre… ono pak zalezi na dalsich vecech, antiviru, kapacite disku atd… ciste na praci s wordem by ti mel stacit i Acer aspire one.. :)

Littl3

No ono jde spíš o to že když třeba zavíráte word tak se to zavírá tak že to jede od zhora dolu a trvá to skoro minutu :D

cochee

Myslím si, že jde opravdu o to, že instalace Windows je stará, za léta se v těch PC usídlily spousty „smetí“ z nekorektně odinstalovaných programů a spousty různých věciček, které se například úplně zbytečně spouštějí už při startu PC a užírají část výkonu procesoru a RAM paměť, která asi nebude moc velká. Každopádně o těch noteboocích platí, co jsem uvedl v odpovědi. Našel jsem nějaký levný netbook s Windows 7 Starter, což je dost okleštěná verze Windows – http://www.zkra­covatko.cz/L0B0D6
a mají tam i totožný, jen ve fialovočerné barvě.

Littl3

Super díky moc :)