medizn

Potřebuji poradit máme Hovawarta a musíme ho vzít sebou na dovolenou (Chorvatsko nebo Itálie)

Nemáte někdo nějakou dobrou zkušenost s nějakým místem nebo ubytováním? Párkrát už jsme byli v Chorvatsku ale nikdy to nebylo úplně OK. Připomínám že je vychovaný, zvyklý na lidi i cestování. Nám se ale zatím nepodařilo najít místo kde by se mohl proběhnout.Díky za rady. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Moje odpověď nebude asi podle Vašich představ, ale já nejsem zastáncem společných dovolených se psem.
Proč neposkytnete svému psovi také dovolenou (změnu prostředí)? Dnes není problém najít vhodný penzión pro psy, kde se mu dostane náležité odborné péče, společnost psích kamarádů atd. Pes se s takovým prostředím předem seznámí a bude spokojen. Myslíte, že je pro psa lepší trávit spoustu času
v autě, s omezenými možnostmi spánku, pohybu, pravidelného krmení
a nedostatku soukromí?
I Vy budete mít dovolenou bez jakéhokoliv omezení kvůli když pojedete bez psa a užijete si ji mnohem lépe. Něco jiného je pěší turistika po horách společně
se psem a něco jiného je zalidněné dovolenkové prostředí pod horkým sluncem. Lidé, kteří tráví dovolenou s malými dětmi nejsou zrovna nadšení
z přítomnosti psů v restauracích, hotelech, plážích, promenádách a myslím,
že kdyby mohli psi mluvit měli by ten názor, že takovou dovolenou „přetrpí“ jen z lásky ke svým majitelům.
Zvláště psi větších a velkých plemen (což třeba zrovna Váš pes je) nemilují strkanice a skrumáže v uličkách, na trzích, prodírání se mezi davy lidí, dětí
a psů, být stále na vodítku, zavřený v autě nebo hotelovém pokoji…jeho vyprazdňování… Uvědomte si, že pes prospí 2/3 dne a tato jeho přirozená potřeba je během dovolené výrazně omezena, navíc spoustu novým vjemů, ruch ap.některým psům vadí i změna pitné vody…
Zkuste si všechno znovu nechat projít hlavou a zohledněte i přirozené potřeby
a pohodlí psa.
Já, jako majitelka psů nejezdím na dovolenou vůbec nebo jim zajistím spolehlivé hlídání od osob, které psi znají nebo v prostředí, které znají.
Kdybyste na své představě společné dovolené se psem přesto trvali, na netu je spoustu odkazů od různých ubytovacích zařízení na tzv. „dovolené a pobyty
se psy“ nebo diskuze lidí, kteří mají konkrétní zkušenosti.

Zdroj: chovatelská praxe