Avatar uživatele
dvorak

Potřebuji poradit,když jsem si vzal na fakturu zboží,ale potom jsem se dostal do tíživé situace a nemohu zaplatit…

Odebral jsem zboží na fakturu ale potom jsem se dostal do velmi tíživé situace a nemohu za zboží zaplatit.Firma které dlužím ode mne vylákala podvodně adresu a chodí za mnou domů mě obtěžovat.Co mohu dělat v tuto chvíli.Na zaplacení nemám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jose1f

Příteli, podle toho, jak se vyjadřujete si myslím, že jste případ pro exekutora. Počítejte s tím že až vás firma přestane „obtěžovat“ a prodá pohledávku vymahačské společnosti, že vás to přijde mnohem dráž, než kolik dlužíte teď. Pokud opravdu chcete zaplatit, ale dostal jste se do tíživé situace (např. jste po požáru bytu, byl jste přepaden a oloupen, porazilo vás auto a jste v nemocnici po těžké operaci apod.) potom využijte bezplatné právní pomoci u vyšetřujících orgánů nebo na obecním úřadě. V každém případě si ale dobře přečtěte obchodní podmínky za kterých jste zboží přijal a snažte se s firmou jednat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

To je špatná situace ,ale zamyslete se… kdyby to bylo opačně -vy byste mlčel?
Dohodněte se, zda přistoupí na vrácení zboží – jinak se z toho asi nevykroutíte, když nemáte peníze . Tím pádem si ani nemůžete půjčit, čím byste to splácel. Jinou možnost nevidím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jediné rozumné řešení je dohodnout se s firmou které dlužíš na splácení a podobně. Pokud toto neuděláš, budou následky ještě horší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Někde si vypůjčit, nebo skočit z mostu. To záleží na hodnotě odebraného zboží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Jak vůbec můžeš napsat slova „podvodně vylákala adresu“ a „chodí mě domů obtěžovat“. To je snad jejich právo, jinak by neměli šanci získat pohledávku vůbec. Taky jsem se zabývala obchodováním, ale před zaplacením faktury bych zbží nevydala ani nejlepšímu příteli. Jakou bys chtěl radu? Jedině snad se dohodnout na vrácení zboží, ale to už nejspíš stejně nemáš, takže to skutečně vypadá na exekutora.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek