panenka

Potřebuji poradit jak si nastavit karkulačku pro výpočet zdravotního a Socialního

Dobrý večer potřebuji vypočítat procenta Zdravotního a Socialního můžete mě prosím poradit malý mě na klávesách ted něco poklikal a nejde mě to potřebuji si vypočítat z 16001 zdravotní 4.50% Socialní 6.50 děkuji
Doplňuji:
Já to nepočítam v Excelu ale na klasické karkulačce kterou mám v počítači v příslušenství doted jsem to tak dělala a šlo mě to. Ted mě to nejde a karkulačka mě blbne ale díky za odpověd i takto se to dá vypočítat

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Panenko, Panenko, karkulačka? 🙂

A v čem v Excelu?

Tak např. můžete zadat vzorec:

=(příslušné políčko třeba C2)*0,045 pro zdravotní a *0,065 pro sociální

Radak

Ahoj Panenko, zkus si nastavit tu kalkulačku nazpátek: nahoře mám zobrazit, potom vyberu – standardní – základní. Možná máš jinou verzi, ale vždycky to tam jde v nastavení přehodit – možná že tam máš vědeckou, nebo statistickou, nebo jinou pro nás smrtelníky nepoužívanou.

panenka

Omlouvám se že jsem nasala karkulačka místo kalkulačka moje kolegyně a i já říkáme kalkulačce karkulka a tak jsem tam omylem napsala písmeno k místo písmene l

panenka

odpověd

panenka

Díky moc za odověd

hanulka11

ona spíš Jambalaya myslela to pokárání jak jsi napsala karkulačka …píše se kalkulačka