Lucina17

Potřebuji pomoct s přestupem na jinou školu ..

Zdravím .. Mám menší problém. Jsem studentkou SPŠ stavební v 2. ročníku a nezvládám učivo hlavně kvůli výkresům, díky kterým se nestííhám pak už učit na ostatní předměty. V pololetí budu mít pár nedostatečných . Chci přejít na Obchodní akademii do Prahy ted v pololetí.Je nějaká možnost když chci přestoupit i na jiný obor přestoupit z pololetí do druháku nebo budu muset do prváku ?? Děkuji za odpověď ..

Nejlepší odpověď
anonym

Záleží na učivu, které je na jednotlivých typech středních škol shodné. Rozhodně počítej s tím, že u řady předmětů Tě budou čekat tzv. „rozdílové zkoušky“. Vzhledem k tomu, že máš s učivem problémy, tak nejspíš bude pravděpodobnější varianta, že budeš ročník opakovat. Vše ale záleží na ochotě školy a také na zákonných možnostech, které škola v případě Tvého přijetí bude muset respektovat. Doporučuji Ti předem si na školu napsat a informovat se konkrétně tam, kam bys měla nastoupit. E-mailové adresy mají školy na internetu běžně dostupné.