weronika

Potřebuji pomoc se slepicemi

prosím mám dotaz…v úterý si přivezu slepice a kohouta..mám je zavřít do kurníku nebo jim můžu nechat přístup do výběhu?prosím za rychlou odpověď..děkuji
Doplňuji:
pro barbakan:
Třeba abch věděla jak se máme zařídit…
ale všem ostatním děkuji za pohotvost a dobré rady

Nejlepší odpověď
suaeda

Dříve jsme chovali slepice. Pokud jsme přivezli NOVÉ kuřičky (mladé slepičky), nebo i starší slepice tak jsme je nechali chvilku (týden) zavřené ve chlívku, aby si zvykly kam mají chodit na kutě. Než je vypustíte tak doporučuji zastřihnout jim křídla (STAČÍ I JENOM JEDNO), nebo Vám budou dost lítat a dostat je zpět např. ze stromů je problém.
Předpokládám, že rad na „odpovědích“ nyní dostanete daleko více. Jak jsem slyšel tak při současné ceně vajíček se ve velkém obnovují domÁcí chovy.
Doplňuji:
Trochu mi při psaní utekly prsty na malé klávesnici noťasu. Caps Lock je nebezpečně blízko. :)

Další odpovědi
Drap

Pokud nemohou utéct z výběhu, tak hned do výběhu. Bude jim tam lépe. Počítej s tím, že prvních několik dní je budeš muset asi večer do kurníku zahánět, než si zvyknou na nový domov.

hanulka11

Budou běhat venku ,ať se tedy seznámí se svým novým domovem a do kurníku budou chodit snášet a na noc to je naučíš- párkrát je tam večer zaženeš a oni si zvyknou .

anonym

Proč chceš rychlou odpověď,když tu havěť dovezeš až v úterý? Normálně je pusť do výběhu.