kvetus2

zmizela data po reinstalu

Nainstalovala jsem si windows 8.1, ale nevyhovoval mi tak jsem ho odinstalovala továrním nastavení. Když jsem zapla počítač tak všechno bylo pryč všechny důležité věci, byly do školy a byly tam fotky které už nikde nenajdu! prosím poraďte jak dostat všechno zpátky! ☹

Odpovědi
anonym

Neexistuje jednoduchý recept na ´vrácení´ všeho zpět – a záleží na několika okolnostech, zda to vůbec lze.

  1. vypni počítač (nebo co to je) a dej jej do specializovaného servisu (bude to drahé)
  2. smiř se s tím, že „všechny důležité věci“ už ´nejsou´ – a příště
  1. zálohuj data
  2. nedělej to, o čem nic nevíš

___
Data v úložišti možná ještě jsou a je možné je ´zachránit´ (možné ne, to nikdo neví) – ale není možné je obnovit žádným jednoduchým nástrojem typu Bod obnovy nebo Recuva .

Hamon

Nevím, co si představit pod „odinstalovala továrním nastavení“, ale jestli to znamená přepsání disku z image dodaného výrobcem nebo něco v tomto smyslu, začni vymýšlet stroj času.
Co přesně jsi udělala? O jaké zařízení jde?

anonym

V Praze na Vinohradech je specializovaná firma (hledat to nebudu), která zachraňuje data.Připrav si tak 10000,– . Ale jestli jsi to přepsala z bitový kopie v záloze, tak ta přepisuje celej disk, ne jenom ty sektory, kde je systém. A i kdyby nepřepisovala, popisovače jsou fuč. Naděje je tak 5%.
Příště to chce rychleji myslet než dělat.
Na druhý straně… furt jsi na tom líp, než jeden můj kolega, kterej takhle katalogizoval fotky celý rodiny, měl to na disku D:. Pak nabootoval z bootdisku, zapomněl, že příkazy DOSu neviděděj (systémovej) SCSI disk a napsal „format c: /u“ a tim smazal celý déčko. Fotky celé rodiny za 11 let. Ty jsi mladá, nebylo toho tolik. Třeba budeš příště myslet. Zkušenost je levná, ať stojí co stojí.

Adula.57

Taky jsem si je nainstalovala a nevyhovovali mi, tak jsem si vše ZÁLOHOVALA a dala počítač do továrního stavu. Bohužel teď už to nevrátíš, jedině jít za nějakým specialistou, ale nebude to nejlevnější a podle mě to za to nestojí.

Dochy

viděl bych nějakou šanci, pokud se počítač nebude používat!!! Vyndat HDD, zkusit připojit jinam a zkusit nalézt ztracené soubory…

Ale popis není dostatečný, tak kdo ví…