weronika

Potřebuji pomoc s trémou- mám zpívat sólo na jedné větší akci již DNES…

Přidala jsem se ke sboru a teď má zpívat sólo. a vím že s tímto sólem jsem vystupovala už na jedné akci, a jakmile jsem otevřela pusu, tak jsem se roztřásla po celém těle- na venek to nejde vidět, ale skoro jsem nedozpívala.
Nevíte co mám dělat abych to nějak zazpívala a ovládla tu trému? nemáte nějaký osvědčený recept? ¨PS: vím, že už tu podobná otázka byla, ale neřešilo se to v případě zpěvu, tak jsem se chtěla zeptat..
Doplňuji:
Pro informaci pro Jsemtady: já alkohol nepiji- neříkám, že si občas dám ferneta, když mě bolí žaludek, ale jinak nepiji, sotva je mi 15 a nehodlám si kazit život- netvrdím, že dospělí to tak dělají, ale mě je teprv 15.
Ale ostatním děkuji snad to nějak dám… :)

Nejlepší odpověď
marci1

Nic se neboj. Mít menší trému je zcela přirozené. Zkus zhluboka dýchat, počítej do tří při nádechu a do tří při výdechu. Tělo potřebuje dostatek kyslíku. Čím častěji budeš vystupovat, tím pro Tebe bude taková situace běžnější. S každou zkušeností nabývá člověk větší jistoty a je odvážnější. Jistotu dodá také předchozí úspěch. Bude to super, uvidíš ! 🙂

Další odpovědi
Andre5000

Mít trému je naprosto normální a mají jí i profesionálové i když jí dokážou dobře skrývat. Kdybych měl zpívat před diváky, tak bych ji měl určitě taky. Uvědom si, že zpíváš pro zábavu a pro radost sobě i posluchačům, a ne abys jsi se psychicky deptala. Pokud tě vedoucí sboru nechá zpívat sóla, tak musíš zpívat velice dobře. Na tohle je každá rada drahá, myslím že to přejde časem.

Jsemtady

Alkohol, staci mirne, sklenku vina. Umelci bezne piji.