Potřebuji nutně poradit jestli lze stáhnout nahlášení na policii. díky

Dal jsem na polici stížnost za vyhrožovaní a křivé obvinění , ale nakonec se to ujasnilo a je to v pořádku až na policii, porad te mi co tím, chci to stáhnout , půjde to ? je to prý přečin , potřebuji to nutně vědět díky za případné odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud nejde o trestný čin, tak by to mělo jít zastavit. Pokud je to však již v určitém, stadiu vyšetřování, tak to nezastaví. Doporučuji jednat rychle. Vše vysvětlit a požádat o zastavení.

Další odpovědi:

Stačí na PČR zajít a požádat o stažení stížnosti.
Bude třeba vysvětlit, jakým způsobem jste se s druhou stranou dohodli a vzít svou stížnost zpět. Půjde to. Nechápu, co má být přečinem. Pokud tím mělo být jednání Vaší protistrany, tak policie nebude záležitost řešit, jestliže poškozeným není nikdo jiný kromě Vás a Vy na stíhání této osoby netrváte.
Pokud uvažujete, že by jako přečin mohlo být Vaše podání stížnosti a její stažení zpět, tak zde jde opět o meritum věci. Rozhodující je, zda jste přesvědčený o tom, že byl důvod stížnost podat a také zda jste si jistý, že stažením stížnosti se Váš problém vyřeší.
Doporučila bych Vám asi spíše zajít na policii s tím, že požádáte o radu, jak nejlépe tuto situaci uzavřít vzhledem k tomu, že s protistranou jste se dohodli na smírném řešení.

Pokročilý

Pokud vím, stažení trestního oznámení je možné jen v určitých případech, pokud se jedná o osobu blízkou (rodinného příslušníka, druha, družku...) Přečin je podle trestního zákoníku trestný čin, který má horní hranici trestní sazby 5 let, ale to zda se jedná o přečin nebo zločin, podle mne u stažení tr. ozn. nehraje roli. Zkuste se zeptat tady http://www.trestni-rizeni.com/…

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.