postcd

Potřebuji nějaký doklad když vracím basu s láhvemi od piva?

tedy láhve naskládám do automatu a vytiskne mi papírek, který mi proplatí u pokladny. A co s basou, za tu dostanu také nějaké peníze, potřebuji nějaký papír aby basu vzali?
Doplňuji:
pokud bych měl dostat za přepravku nějaké peníze zpět, tak jak to zajistím, ten prostor na přepravky to je něco podobného jako na léhve a když to tam vložím tak to přičte peníze? to asi těžko

Nejlepší odpověď
jáára

basu dávej do automatu i s lahvemi, je to nejrychlejší.
a doklad nepotřebuješ.
Doplňuji:
ten prostor na přepravky to je něco podobného jako na léhve a když to tam vložím tak to přičte peníze? to asi těžko.

Přesně tak to funguje. můžeš tam dát basu prázdnou nebo s flaškama. nemusíš je strkat do té díry.

Pánaboha nezná automat na flašky

Další odpovědi
quentos

Pokud vím, tak za basu se platí taky vratná záloha (však jste ji musel platit, když jste ji kupoval), takže byste peníze dostat měl – basa se dává dospodu automatu, je tam na to takovej prostor s „plentou“…
Doplňuji:
papír? Jako třeba potvrzení od pivovaru? ;{)> to netřeba…

gecco

Někteří prodejci podmiňují možnost vrácení přepravky jejím předchozím ´zakoupením´…
Podle zákona na to ale nemají nárok – takže doklad nepotřebuješ.
😉
Doplňuji:
Prodejce uvádí výši zálohy za každý typ lahve či přepravky – takže tak to zjistíš…
A ano – vrátíš-li přepravku automatu, vyjede ti na ´účtu´ nejen počet lahví, ale i počet přepravek – a celková cena za jejich vrácení (výkup).