Witchy

Potřebuji na koncert v O2 aréně občanský průkaz?

V květnu bych chtěla jít na koncert Pink ale v té době ještě nebudu mít občanský průkaz a nevím jestli má cenu objednávat si lístky , když stejně nevím jestli mě tam pustí.

Nejlepší odpověď
quentos

Toho bych se nebál. Před 4 roky jsem byl v téže aréně na koncertě Avril Lavigne – víte, co tam bylo náctiletých dívek, kterým se tou dobou mohlo o občance tak leda zdát? Pořadatelé by tím zbytečně ztráceli zisky a navíc kontrolovat takové masy lidí by zabralo ohromnou spoustu času.

Další odpovědi
Michal Kole

Na tento problém je dost právních výkladů.

Jeden zákon říká, že pořadatel může chtít identitu lidí co pouští, pro případné vymáhání škod

ale na druhou stranu soukromá ochranka nemá právo požadovat předložení průkazů, to smí jen Policie a to jen ve specifických případech daných zákonem.