Falcon124

Potřebuji mimo maturitu mít titul Bc, abych mohl studovat v magisterském studiu na Matematicko-fyzikální fakultě UK?

MFF-UK – Matematicko-fyzikální fakulta UK

Nejlepší odpověď
annas

Maturita je jednou z podmínek pro vstup na vysokou školu, bez maturity byste nebyl bakalář, samozřejmě pro složení příslušných zkoušek.

Základem vysokoškolského studia je především studium bakalářské a studium magisterské, případně magisterské navazující.

Např. na UK je výuka v pětiletém magisterském studiu realizována pouze u studijních programů Katolická teologie, Všeobecné lékařství, Zubní lékařství, Farmacie, Právo a právní věda, Učitelství pro základní školy a Psychologie.

http://www.cu­ni.cz/UK-3954.html

Vsokoškolské studium je tedy postavené tak, že po třech letech studia získáte titul Bc., můžete skončit, nebo pokračovat v navazujícím magisterském studiu, třeba na jiné fakultě a dosáhnout titulu Mgr. Jak jsem uvedla výš, souvislých magisterských oborů je minimum.

Studium lékařství, práva a učitelství jsou studia pětiletá, magisterská, i když na některé fakultě je obor učitelství možné ukončit jako bakalář. Při tomto vzdělání se bakaláří zpravidla uplatní ve školách jako asistenti pedagoga.

Pročtěte si odkaz
http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/bakalarske-a-magisterske-obory-jejich-soubezne-ci-nasledne-studium-a-moznosti-prestupu

Další odpovědi
cochee

Na většině vysokoškolských fakult je bakalářské studium kratší a magisterské je většinou pokračováním a prodloužením bakalářského, takže ano, abys vystudoval na titul Mgr., musíš být nejprve Bc. O maturitě nemluvě; bez ukončeného SŠ vzdělání, zakončeného maturitou, se na vysokou školu vůbec nedostaneš.

Nuk nuk

Záleží na oboru, který chcete studovat. Některé jsou pomaturitní, bakalářská zkouška se skládá během studia (obvykle po třech letech), a pokud uspějete, můžete automaticky pokračovat dál ve stejném oboru na magisterský titul. Jsou ale obory navazující, které pokud chcete studovat, musíte už mít titul bakaláře.
Informace o tom, který obor lze studovat hned po střední škole, a který je navazující, se dovíte přímo v dané univerzitě – buď se optat na místě, telefonicky, ale i na internetových stránkách školy.

Falcon124

Takže Mgr. je jen nástavbou k Bc? nebo budu studovat 3 roky Bc a 4 roky Mgr

quentos

„nástavbou“? Srovnáváte nesrovnatelné.
Magisterské je v drtivbé většině případů tzv. navazující, tzn. navazuje na bakalářský studijní program. Jak dlouho ho budete studovat, záleží jen na vás. Navazující magisterské se dá zvládnout za dva roky, někdo si to protáhne daleko na dýl.