Staraľová

Potřebuji k prodeji mnou vyrobené bižuterii autorské práva ? A když jo tak na každý druh výrobku?

Odpovědi
anonym

1. pokud vyrábíš bižu podle vlastních návrhů, pak si ty návrhy (vzory) můžeš chránit (aby je nikdo nemohl okopírovat) – a to každý jednotlivý návrh nebo jejich kolekci
2 pokus naopak pracuješ podle návrhů někoho jiného (kopíruješ vzory), potřebuješ souhlas vlastníka autorských práv (autora) k takovému ´napodobování´ – a to pro každý jednotlivý návrh nebo kolekci

Staraľová

Ok Moje představa byla si otevřít malinký obchůdek s bižu s různými výrobky…
když na ně nebudu mít patent hrozí mi něco???
Můžu takhle vůbec prodávat?