marta0022

Potřebuji k hipotéce právníka a už našetřené peníze?

Mám práci na dobu neurčitou a chci si koupit byt. Peníze mám na stavebním spoření (asi 16000kč) , které vyprší až za rok. Nemám žádné jiné půjčky. Mám si radši vzít právníka?
Doplňuji:
Asi budu mít českou spořitelnu, mám u ní účet už 7.let a bez poblémů.

Nejlepší odpověď
kropitko

Záleží na vás, jak se cítíte, jestli máte dojem, že potřebujete právníka, tak si ho vezměte,,,. Já bych si vzala smlouvu domů, pročetla ji, konzultovala s rodinou, případně s přáteli.
Pokud jde o bankovní hypotéku, tak se podle mého není čeho bát. Ale konečné rozhodnutí je jen na vás,,,

Další odpovědi
hanjimka

Záleží na tom kde budete hypotéku vyřizovat a u jaké společnosti.Mohla byste potřebovat právníka snad jen na sepsání smlouvy o koupi,ale to už dělají i realitkách sami.Bohužel většina hypoték teď není 100% takže budete potřebovat 5–20% kupní ceny v hotovosti,Jak říkám záleží na hypoteční společnosti.

vecernice

Pokud jde o českou spořitelnu,tak ten právník potřeba nebude,ale co se týče našetřených peněz,tak tím si nejsem tak jistá.Předpokládám že budete ručit kupovaným bytem a to si myslím,že nějakou částku budete muset skládat mimo hypotéku.Banky totiž mají většinou svého odhadce a na tom dosti záleží.Každá banka to má trochu jinak.Já jsem dostala 80% a dvacet jsem doplácela hotově,ale od jiné banky.Pokud u nich máte už 7 let účet to je jen dobře ve váš prospěch.

atriplex

Zeptejte se i ve stavební spořitelně, i ta totiž poskytuje hypotéky. Právník není třeba.

ReHu

A toho právníka na tu hypotéku nebo na koupi bytu.
Co se týče hypotéky, tak asi právník potřeba nebude.
Pokud se to týče koupi bytu, tak to bych už v dnešní době nepodceňovala a právníka přibrala.
Nebo aspoň DAS.

Hypotéka přes stavební spoření nebyla extra výhodná, raději bych se poptala na podmínky a hlavně úroky také jinde.
Já mám v současnosti hypotéku u Volksbank.
A také ne všechny bankovní ústavy poskytují 100% potřebné částky. Vždy je dobré mít aspoň část k úhradě. Aspoň to budí dojem, že člověk něco má a působí na banku jako důvěryhodnější klient, než když si půjčuje celou částku.

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htmdas.cz