Avatar uživatele
marta0022

Potřebuji k hipotéce právníka a už našetřené peníze?

Mám práci na dobu neurčitou a chci si koupit byt. Peníze mám na stavebním spoření (asi 16000kč) , které vyprší až za rok. Nemám žádné jiné půjčky. Mám si radši vzít právníka?
Doplňuji:
Asi budu mít českou spořitelnu, mám u ní účet už 7.let a bez poblémů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka před 4828 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Záleží na vás, jak se cítíte, jestli máte dojem, že potřebujete právníka, tak si ho vezměte,,,. Já bych si vzala smlouvu domů, pročetla ji, konzultovala s rodinou, případně s přáteli.
Pokud jde o bankovní hypotéku, tak se podle mého není čeho bát. Ale konečné rozhodnutí je jen na vás,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanjimka

Záleží na tom kde budete hypotéku vyřizovat a u jaké společnosti.Mohla byste potřebovat právníka snad jen na sepsání smlouvy o koupi,ale to už dělají i realitkách sami.Bohužel většina hypoték teď není 100% takže budete potřebovat 5–20% kupní ceny v hotovosti,Jak říkám záleží na hypoteční společnosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vecernice

Pokud jde o českou spořitelnu,tak ten právník potřeba nebude,ale co se týče našetřených peněz,tak tím si nejsem tak jistá.Předpokládám že budete ručit kupovaným bytem a to si myslím,že nějakou částku budete muset skládat mimo hypotéku.Banky totiž mají většinou svého odhadce a na tom dosti záleží.Každá banka to má trochu jinak.Já jsem dostala 80% a dvacet jsem doplácela hotově,ale od jiné banky.Pokud u nich máte už 7 let účet to je jen dobře ve váš prospěch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Zeptejte se i ve stavební spořitelně, i ta totiž poskytuje hypotéky. Právník není třeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

A toho právníka na tu hypotéku nebo na koupi bytu.
Co se týče hypotéky, tak asi právník potřeba nebude.
Pokud se to týče koupi bytu, tak to bych už v dnešní době nepodceňovala a právníka přibrala.
Nebo aspoň DAS.

Hypotéka přes stavební spoření nebyla extra výhodná, raději bych se poptala na podmínky a hlavně úroky také jinde.
Já mám v současnosti hypotéku u Volksbank.
A také ne všechny bankovní ústavy poskytují 100% potřebné částky. Vždy je dobré mít aspoň část k úhradě. Aspoň to budí dojem, že člověk něco má a působí na banku jako důvěryhodnější klient, než když si půjčuje celou částku.

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htmdas.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek