nevzdelaneja

Potřebuji být identifikovaná osoba při nákupu ze zahraničí?

Identifikovaná osoba se z nás stává (a je třeba se zaregistrovat) z kteréhokoliv z následujících důvodů (podle §6 g-i Zákona o DPH):

Přijali jsme službu s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku (tedy od podnikatele odkudkoliv ze světa), který nemá sídlo ani provozovnu v tuzemsku. Případně má v tuzemsku provozovnu, ta se ale plnění neúčastní. Identifikovaná osoba jsme ode dne přijetí služby.

Bere se jako služba i výrobek/zboží? Tzn. kdyby ano tak bych byl povinen se stát tou osobou i kdybych si koupil 1 výrobek z ebay za 100Kč, od někoho kdo je podnikatel?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pokud si to zboží kupujete pro osobní účely, neusíte být identifikovanou osobou. Jestli je prodejce podnikatel nebo není, je jedno. Vy jste jen zákazník.

V případě, že jste podnikatel nebo živnostník a nakupujete ze zahraničí např. zboží, které budete dále prodávat, nebo materiál, který budete v rámci svého podnikání nějak zpracovávat a vydělávat na něm, pak je situace jiná. V takovém případě musíte být identifikovaná oosoba.