HZK

Potřebuje osoba do 18 let souhlas rodičů na tetování?

Odpovědi
Drap

Ano, potřebuje.

M.

Většinou ano. Zvláště v kvalitních salonech.
Doplňuji:
Tam, kde by povolení nechtěli, bych nešla. Bůh ví, jestli to vůbec udělají kvalitně a ještě něco od „jehel“ nechytíš.

arygnoc

celé generácie bolo tetovanie znakom príslušnosti k nejakej skupine, v európskej (i severoamerickej u obyvateľov bielej pleti) spoločnosti vnímanej negatívne (zločinci, námorníci, žoldnieri a pod.).
Podobne tomu bolo i u ázijských národov (tetovaním sa značili príslušníci triád, zločineckých organizácií, samurajovia [žoldnieri, neverte dnešným filmom]).

Afrike a Oceánii bolo tetovanie znakom príslušnosti ku kmeňu, prípadne kaste, nosili ho iba bojovníci (rozumej tí, ktorí zabíjali), podobne tomu bolo i v Amerike u pôvodných obyvateľov.

Z historického hľadiska je tetovanie >označenie tých zlých<.

Zo zdravotného hľadiska sa jedná o invazívny zásah z vysokým rizikom infekcie či zisku ťažko liečiteľnej choroby (žltačka, AIDS).

Móda, nemóda, tetovanie je proste zohyzďovanie.
Preto by sam vám doporučoval mať súhlas rodičov pre podstúpenie tetovania, aby vás to v budúcnosti nemrzelo.

marci1

Určitě ano.

SengSS

Ne , ale v některých salónech to žádají ale stačí na papíře napsaný něco ve smyslu " souhlasím s tetováním syna pí. Nováková "

chachar1922

Ano, potřebuje. Ale byla jsem u tatéra na pohovor a řekl mi, že mu stačí napsaný vzkaz na lístečku. Takže záleží na tatérovi.

Nefinka

Určitě ano, ale dnešní mládež si už umí zfalšovat podpis sama…