Lorrien

Potřebuje chlév pro ovce pevné betonové základy??

Děkuji za odpovědi. ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, z jakého materiálu má stavba být. Pokud se jedná o dřevěnou stavbu, tak pevný ,betonový základ nepotřebuje.

Další odpovědi
Vendys2

Souhlasím s Drapem ;)
Také záleží, jestli je chceš mít jen přes léto a na zimu dát jinam, nebo mít je celoročně. My jsme doma měli plemeno suffolk a romanovské ovce. Romanovky byly celé léto pod stromem a do boudy si přišly jen občas pro liz nebo krmnou směs (když měly jehňata). ;) Držím palce :)

honza19hk

ano ovšem,existuje více druhů. I ta dřevěná bouda jak říká drap by měla mít pod každou nosnou stojnou betonovou patku.Základ roznáší zatížení a váhu konstrukce a dává stavbě stabilitu. Takže i dřevěnou bodu je lepší dát na patky do betonu,nemusí být velké ale měly by tam být. už jen proto,že to má větší odolnost proti převrácení při větru. Pokud to budeš mít tedy dřevěné, doporučuju patky aspoň v rohách. když vykopeš lopatou díru 30×30×60cm-(do hloubky),musí to stačilt,do toho roxor s navařeným učkem a s dírou v něm pro uchycení trámku(stačí 10×10 takže ti stačí 16mm roxor a učko 100×60),to zaleješ betonem v poměru 1:3 nebo 1:4 ,pro úsporu do toho můžeš vložit hrubé kameny nebo rozbitý beton-ne cihly a pískovec,na trámku se pilkou vyřízne osazení a vloží do učka a přišroubuje šroubem pr. 6–8mm délky tak do 2/3 trámku

Pokud to chceš mít zděné tak základy být musí a to v nezámrzné hloubce-80cm. Stačí ti základový pás o 5cm širší než bude ze´d.je to relativně rychlé pokud se to dělá ze ztr. bednění. Vytvoření základové desky by v tomto případě bylo už jednoduché,mezi výkopy se vybere 20cm hlíny položí se karisíítě a společně se základy se to celé vylije najednou betonem.
Pokud budeš něco potřebovat poradit ohledně staveb,napiš přes vnitřní poštu.