Human

Potrebuje aj vrtuľník povolenie ku štartu?

Nejlepší odpověď
MK44

Všechno potřebuje povolení ke startu, i balón, bezpilotní letadlo nebo letecký model o urč. parametrech a tedy i vrtulník.
(Máte-li doma RC model vrtulníku do 0,9 kg vzletové hmotnosti, pak pro let na své zahradě do výšky, tuším, 100 m, za podmínky trvalého očního kontaktu, nejste-li např. v ochranném pásmu letiště nebo vedení vysokého napětí, povolení ke startu nepotřebujete 😉 Detaily viz Úřad pro civ. letectví.)