Bara95

Potřebovala bych vysvětlit co to je redoxní pár? Děkuju

Nejlepší odpověď
quentos

Redoxní pár je dvojice částic téhož prvku na různých stranách rovnice, která se liší oxidačním číslem.

Ve zdroji máte příklad – ionty železa. Na jedné straně jsou atomy železa (ox. č. 0), na druhé straně železitý kationt v chloridu železitém (ox. č. železa minus tři). Atom železa s železitým kationtem tvoří redoxní pár – v tomto případě dochází k oxidaci železa.
Doplňuji:
pardon, k redukci :{/> debil …

Zdroj: sandragon-sandragon.blog­spot.com/2009/09­/jak-je-to-vlastne-s-oxidaci.html