Bunnik

Potřebovala bych poradit s focením screenů z filmů…

Dřív jsem fotila screeny z filmů přes 321 player, ale musela jsem přeinstalovat počítač a pak když jsem si ho k tomu stáhla, už to nešlo. Dál mám k dispozici BS player, KMP player, power DVD a Windows media player. V čem a jak mám vyrobit screen? (pokoušela jsem se o to v KMP podle návodu, kde psali, že mám kliknout pravým tlačítkem myši a dát „sejmout“, jenže tuhle možnost jsem nenašla)
Doplňuji:
PostApMan: Tohle jsem zkoušela, to mi nějak nejde. V malování je to vidět dobře, ale pak když to uložím, je to je fialovočerný obdelník.

Miroslavst: Děkuji, teď už jen nastavit to nastevní :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Z toho co máš se dá sejmout BS player a to stiskem klávesy shift P a nebo jen P, ale nastav si v možnostech-zachycení snímků kam se mají uložit.
Doplňuji:
PostApMane!!!!!
Bohužel tato funkce u WMP NEJDE!!!!!!!!!!!!
Pokud ti jde, jsi zázrak :D
Chceš vidět hrát film ve schránce? Sejmi tvým printscrenem film přehrávaný ve WMP a pak si otevři schránku a dívej se. Nebo lepší. Vlož třeba do wordu a dívej se na dokumentu na film. Prostě u WMP to nejde.

Další odpovědi
Bumbes

Jelikož používám IrfanView, tak mi bohatě stačí funkce PrintScr > Ctrl+V > Uložit jako jpg. Funguje to u jakéhokoliv přehrávače.

Máte recht, fakt to ve WMP nejde, co to je za šunt z Mrkvosoftu?

PostApMan

No pokud jste návod nepochopila a v menu KMP playeru jste položku „sejmout“ nenašla, tak Vám poradím jednoduchý trik. Když chcete sejmou obraz (film,webovou stránku – cokoliv) , tak pusťte film (dejte si ho například na celou obrazovku) a až přijde Vámi žádaný zaběr, zmáčkněte tlačítko „PrintScreenSysRq“ které leži nad šipkami vedle tlačítka Scrooll Lock a nad tlačítkem Insert, a až ho zmáčknete otevřete si program Malování (tlačítko windows->příslušenství->Malování) a zmáčkněte klávesu Ctrl(držte) a stiskněte klávesu V. Uvidíte před sebou snímek svého monitoru, ten můžete následně v programu malování ořezat, uložit a dál s ním pracovat
Doplňuji:
Používám GOM Player a tímto způsobem dělám screeny filmů. Zatím jsem na problém nenarazil, nenapadlo mě že WMP způsobí že okno filmu není vidět – tak pardón :D

Cullinda

V KMP je to po kliku pravým tlačítkem cca v polovině okna, pak tam jsou možnosti jako sejmout : audio, video, snímek..

alexandra

Já to dělám přesně tak,jak to popsal PostApMan!!!
Zmáčknu PrtScr na klávesnici,uložím např.do malování a jde to úplně v pohodě i v WMP.

robinude

Zachyceni obrázku z WMP
free-top.tym.cz/fo­rum/windows/in­dex.php?ds=zach­yceni-obrazku-z-wmp

robinude

Z odkazu se musí odstranit mezery, jinak stránku nezobrazíte

PostApMan

Tak jo, vyzkoušel jsem sejmout Screen z WMP a uložit ho pomocí Malovaní – nejde :D protože film se v Malování dál přehrává…(mimocho­dem pojem Screen beru jako Obraz – nepohyblivý) ale když sejmu obraz z GOMu a uložím v Malování tak v tom není žádný problém – to jen na mojí obhajovu :D

Miroslavst

Zkus to i vložit ctrl+v nebo tlačítko vložit do dokumentu ve wordu. Tam ti ten vložený obrázek hraje taky-samozřejmě jen z WMP.
Někde to popisovali, že to je tím, že WMP používá nějaké něco, nevím a to prostě sejmout nejde.
Jinak bych to taky nevěděl.