Maekon

Potřeboval bych sehnat lepší internet, může mi někdo pomoci?

Ahoj, potřeboval bych sehnat lepší internet, protože to co mám teď je vážně na zastřelení. Můj max. download je 200kb/s. Na koukání filmů k ničemu a na hraní her kde je potřeba mít stabilní ping ještě horší. Pokud by mi někdo mohl poradit ke komu se dát budu moc rád. Bydlím ve vesnici Petlery.

Nejlepší odpověď
gecco

Nejdříve si zhodnoť:

  1. jaké máš možnosti??? – kabel, GPRS/EDGE, 3G, LTE, satelit
  2. kolik můžeš platit měsíčně?

A pak si z místních nabídek vyber tu nejlepší (kabel tam jen kvůli tobě nikdo tahat nebude)…

Další odpovědi
jáára

to je z ruky. jinak bych ti asi pomohl

suaeda

Jak píše „gecco“ zhodnotit co je nejpřijatelnější. Podle mne telefonické připojení přes kabel od O2 není k ničemu. Jejich tzv. garantované rychlosti jsou při velké vzdálenosti od ústředny pouhé výmysly.
Zkusil bych se zeptat po sousedech co mají za připojení. Pak bych začal probírat wifi sítě po okolí. Pokud jsou tak bych si pozval technika na proměření signálu. Pokud nejsou, tak bych se domluvil s dalšími sousedy a kontaktoval nějakého většího poskytovatele v nejbližším městě. Pokud je Vás víc tak jak mám již zkušenosti tak podnikavý poskytovatel wifi postaví u Vás v osadě vysílač.
http://www.in­ternetprovsechny­.cz/wifi/
Naposled jsem vynechal ještě možnost přes připojení mobilních operátorů (G3, G4), které ale může být u Vás pomalejší a hlavně dražší.

Ájina_T

Do jakéhokoliv místa Vám některý z operátorů je schopný dostat libovolně rychlý internet – klidně gigabit na samotu uprostřed lesů.
Je jen otázka, kolik to bude stát. Třeba přípojka 10Mbit/s pro benzínky na dálnici daleko od jiné civilizace vyjde i na 10–15 tisíc měsíčně.

Takže bych nejdřív řekla, kolik jsem ochotná za to připojení platit (měsíčně + kolik za zřízení) a pak se dá vymýšlet, jestli se do toho dá s nějakou technologií vůbec v tom místě vejít.
V ČR je velmi silný fenomén WiFi providerů (ať komerčních, nebo různá sousedská sdružení), kteří jdou leckdy do míst, kam se velkým operátorům nechce – protože by to vyžadovalo nestandardní přístupy a tím se nezdržují. Ten web internetprovsechny je dobré místo, kde začít.

Zrovna ta zmiňovaná vesnice je asi někde v dolíku, protože LTE tam nemá aktuálně nikdo, možná by se mohl chytit TMO, nebo VDF na kraji vesnice.