martinju

Potřeboval bych radu ohledně andulky.

Dobrý den,potřeboval bych poradit a zároveň pomoct,mám andulku která už delší dobu vydává zvláštní sýpot neboli „řev“ z počátku jsem si myslel že to ma náladou a že po chvíli přestane ale naopak dokonce i přes noc sýpe tak že se nedá spát a pořád sílí a sílí,zkusil jsem jí dát i půl tabletky pro ptáčky proti odčervení(zbavení červů) ale zdá se mi že to nijak nepomohlo,nevím­.Také trus začal mít jiný pach než míval.Moc bych byl rád kdybyste mi pomohli,uvažoval jsem také že bych navštívil veterináře ale čekal jsem jestli nezabere ta tabletka,teď už si nejsem rady.

Nejlepší odpověď
ten který je

Měl jsem andulku která vydávala možná stejné zvuky jako ta vaše.Zdálo se mi že při těch zvucích těžce a namahavě dýchala.Byla také oteklá.Tyto symptomy trvaly půl roku.Také nemohla létat a spadla na zem.Když jsem ji vzal opatrně do ruky,umřela.Byla celá zavodněná.Ptal jsem se veterináře a bylo mi řečeno že mohlo jít o zavodnění plic.Veterinářů kteří se zabývají léčbou exotického ptacta moc není,nicméně zkuste se zeptat.
Doplňuji:
Dožila se 10 let.