jendahun

Potřeboval bych poradit s auto nabíječkou.

Pár roků už používám auto nabíječku ELSIN NAP6, 12V 6A,byla celkem spolehlivá,ale v poslední době jsem ji hodně půjčoval a mám pocit,že už dosluhuje.Možná je to už slabou baterií,ale nabíjecí čas se hodně prodlužuje.Určitě koupím brzo i novou baterii,ale zajímalo by mě,jakou používáte(jestli vůbec někdo)tzv. „inteligentní nabíječku“ s mikroproceso­rem.Udávaná doba nabíjení touto nabíječkou se prý hodně zkrátí a baterii nepřebíjí.Máte někdo něco podobného? Jaký typ a za jakou cenu,jak jste spokojení?Dík.

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-nabijecku-aku-i-gelovych

Další odpovědi
venkovan

Nějakou inteligentní nabíječku mám. Zapnu ji, připojím, navolim „auto“ a o víc se nestarám. Maximálně pro jistotu pootevřu zátky. Ono se to nějak nabije a samo přepne do udržovacího nabíjení.
Výrobce je nějaká švédská firma a víc nevím. Jak dlouho nabíjím – ono to ukáže poloprázdnou baterii takže nevím jak moc je poloprázdná.