moment

Potřeboval by jsem zjistit, jak je to se zubním kazem.

Ač věnují stejnou péči celému chrupu, mám v obou řadách jedince, kteří tomu nevěnují pozornost a o své vůli mají kazy. Proč? Pokud, podle odborníků, o chrup nebudu řádně pečovat, časem se nedoplatím. Proč se mi tedy při stejné péči některé zuby kazí a některé ne? Ty, které se nekazí podrývají autoritu stomatologické komory! Je to skandální(ze strany toho chrupu)! Bojím se, aby tohle jeho chování nebylo časem třeba žalovatelné a aby z toho stomatologové nezavedli cosi podobného odškodnému nebo zvláštním daním.

Nejlepší odpověď
iceT

Nazvala bych to nějakým Murphyho zákonem,nevím jakým,jelikož si vemte lidi,co si nikdy zuby nečistili ani jim nevěnovali prazvláštní péči a mají je bílé jako padlý sníh.
Naproti tomu existují jedinci,co zubní hygieně věnují hodinu denně a zuby mají zažloutlé,aniž by požívali kávu,čaj,cigarety a obdobně.Slyšela jsem,že je dědičný problém,tak nevím.