Potraviny – kalorie (kcal), kj

kde zjistím,nikde jsem nenašla kolik kcal(pikantní)sý­rová pomazánka(poma­zánky).třeba jogurty florian(červe­ný)atd.
na některých potravinách nejsou uvedeny kcal-kalorie/kj.

Nejlepší odpověď
kropitko

florian borůvka 144kcal,je to napsané v popisu výrobku…smetanový jogurt
Složení.......

Další odpovědi
annas

Uvádím přepočtovou tabulku:
Převody kalorií na jouly:
1 cal = 4,1868 J (přesně), tj. 1 kcal = 4186,8 J

Zdroj: http://obezita­.zbynekmlcoch­.cz/prevod_ka­lorii_na_jouly­.htm

mosoj

Podle současných norem v soustavě SI je správnější jako energetickou jednotku používat J ( Kj) jouly.
Joul je jednotka cca 4 x menší cal. Takže číselné hodnoty na potravinách budou cca 4 x vyšší než by byly kdyby to bylo uvedeno v cal ( kcal).
Pokud na potravině není uveden energetický obsah je potřeba její energetickou hodnotu
odhadnout podle jejího složení a energetických tabulek. Pro potřeby diety není absolutní přesnost nutná.