adelakum

Existuje volně prodejná potratová pilulka, která se bere po jedné, a ne dvanáct naráz?

Když jem narazila na stránku, kde se prodávaji tyhle pilulky, byly to sety, kde jsem si mela vzit celkem 3 druhy prášků a nakonec 12 naráz podle toho, v jakém jsem tydnu… není nějaká pilulka, která je volně prodejná na internetu a je jen 1? Žádné sety, kde se jich bere několik. Pokud ne, prosim o odkaz na jinou a s tim i vaši zkušenost, nerada bych si nějak važne ublížila. Děkuji :)

Odpovědi
Baromut

Je rozdíl mezi potratovou pilulkou a práškem „po“. Potratovou pilulku ti dají v nemocnici. Jsou to tuším 2 nebo 3 tablety, které se berou několik dní po sobě. Není volně prodejná… Ikdyž na internetu se samozřejmě sehnat dá, když umíš hledat. Nicméně je to sakra zásah a nevím, jestli bych to riskovala bez lékařského dozoru.

anonym

Tyhle metody bych Ti nedoporučovala, potrat je vždycky riskantní (pro tělo i pro duši), a zvlášť kdybys použila nějaký prostředek z internetu, kde Ti můžou prodat kdoví co. Nevím, v jaké jsi situaci, že chceš potrat, ale věřím, že existuje i jiné řešení. Početí dítěte je moc krásná věc, ale taky velká zodpovědnost a vždycky stojí za to dítě donosit a porodit a pokud to jen trochu jde, taky si ho nechat a postarat se o něj. I když dát dítě k adopci nebo do pěstounské péče je na 100% lepší než potrat – tedy v případě, že by sis z nějakého důvodu nemohla děťátko nechat. Zkus o tom popřemýšlet, popovídat si o tom s někým ze svých blízkých. Určitě to zvládneš a Tvoje dítě si zaslouží, abys mu dala šanci. Bez ohledu na okolnosti, ať jsou jakkoliv nepříznivé, vždycky se dají nějak překonat ;)

Danina65

Já bych to přece jen asi konzultovala s lékařem.Jednou v životě jsem použila Postinor a byla to tedy palba!!!Cyklus jsem dávala dohromady cca 6 měsíců

Dochy

U nás určitě žádná volně prodejná potratová pilulka není. Obrať se na svého gynekologa, který by Ti měl poradit co dál.

Osobně bych Ti z mnoha důvodů doporučil zvážit nepotratové alternativy, pokud je to alespoň trochu možné.