Avatar uživatele
Drap

Potrat a antikoncepce. Jsou takové zákony normální ?

Tuto informaci jsem se dozvěděl dnes v televizi. Pokud jde dívka v 16ti na přerušení těhotenství, je to její rozhodnutí a nepotřebuje souhlas rodičů. Pokud však ve stejném věku bude chtít antikoncepci, musí mít souhlas obou rodičů.Připadá vám to normální ?
Doplňuji:
Marně hledám odpověď na otázku, proč se za naše peníze vytvářejí takovéto, na hlavu postzavené věci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Drap

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kapka, iceT, hanny 2, fablen, Hykam, Damiana, veruska, avel3, breja před 4391 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

Taky když jsem to slyšel, jsem nevěřil vlastním uším.
Nechápu, když sex je povolený od 15 let, proč si holka nemůže sama nechat napsat recept na antikoncepci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

taky to nechápu spíš by to mělo být obráceně ?
ale co není v našem státě naopak že..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Když udělá chybu zaměstnanec, tak může dostat k úhradě až 3 platy, když udělá chybu zákonodárce nebo úředník tak to platí všichni daňoví poplatníci nebo všichni „trpí“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
veruska

Mne k tomu ještě štve,že za ty paskvily berou nemalé honoráře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ty interrupce pak vlastně vypadají jako následky toho, že se dívka neodhodlala k tomu, aby rodiče požádala o souhlas s antikoncepcí. Většina rodičů totiž nebude příliš nadšeně reagovat na sdělení dívky, že se rozhodla sexuálně žít – i když se rozumně chce chránit. Je to postavené na hlavu a jediný, kdo si s tím hlavu zase dělat nemusí, jsou tradičně cikánské famílie. Tam je to šumák. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Žádné „normální“ zákony z poslední doby neznám,člověku opravdu zůstává rozum stát!!
Jsou to výplody chorých mozků,co nemají na práci nic smysluplného! Ale to mě u naší vlády už ani nepřekvapuje!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
avel3

Naco by potom byl zákon o potratech 16 -letých, kdyby byla povolena antikoncepce jen tak… =))))))))))))))))
Doplňuji:
to by potom hrozilo, že by ten zákon ani nevyužili..... kde by byla pak efektivita?? =))))))))))

Upravil/a: avel3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

No hlavně, aby na ten potrat nešla v době vyučování, protože pak by potřebovala omluvenku od rodičů, aby mohla ze školy odejít.
No, je to samozřejmě absurdní, hlavně poté, co vymysleli naopak u spousty zákroků souhlas obou rodičů.
A taky od dubna musí být u dětské doktorky mnou podepsaný papír, že může s dětmi na ošetření nebo preventivní prohlídku jejich babička. Často s dětmi chodí k doktorovi, abych nechyběla v práci, teď je to složitější, nikdo jiný než rodič s dítětem k doktorovi nesmí bez písemného souhlasu rodičů, v některých případech bez plné moci.
A do toho najednou zákon, že holka může sama bez souhlasu rodičů na potrat?
Nechápu, nechápu, přestávám se pokoušet cokoli pochopit…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Zeptej se svého poslance

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

venkovan to jako vždy rozsekl :DD

před 4391 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek