dmatejek777

Potopení trajektu Estonia, v jakém stavu jsou oběti?

Před 20 lety se potopil trajekt Estonia a přes 700 lidí se potopilo společně s trajektem pod hladinu a nepřežili.

Traduje se, že oběti tam dodnes jsou.

Moje otázka: Daly by se oběti ještě najít, nebo se to už zcela „rozpadlo“?
Doplňuji:
*myslím, jestli se "rozpadliů ti lidé

Odpovědi
Quimby

Teoreticky by mohli zůstat kosti, protože dovnitř se třeba nedostal žádný větší živočich který by to tělo prostě sezřal, takže ho jen okusovaly malé rybky a bakterie.

anonym

Pod vodou – bez přístupu vzduchu, je rozpad (i ´masa´) velmi pomalý. V hloubce cca 80 m (teplota?) ani hniloba nijak ´nejásá´.
Takže „oběti“ jsou dílem sežrány ´rybičkami´, dílem zasypány pískem.
Rozhodně „se to nerozpadlo“.

marci1

Záhadný vrak Estonie vlády Švédska, Finska, Estonska, Litvy, Dánska, Ruska a Velké Británie pohřbily na dně mořském – a zakázaly k němu přístup. Nedošlo ani k vyzvednutí obětí – zasypaná loď má sloužit jako místo jejich posledního odpočinku, proto je k němu zakázán přístup.
http://techne­t.idnes.cz/na-luxusnim-trajektu-estonia-zemrelo-852-lidi-kvuli-konstrukci-a-vlnobiti-1q9-/tec_technika­.aspx?c=A080616­_174358_tec_techni­ka_pka