Adam Harok

Potíže se zuženým přechodem předloktí-paže (15 let)

Dobrý den,prosím Vás už delší dobu na svojich rukou (zejména levá) pozoruju, že paže nejsou souměrné s přeloktím. Půl roku aktivně cvičím a vůbec netuším jak toto napravit,protože to docela kazí efekt… Popř.Jestli existuje nějaký cvik nebo něco podobného… Výška 174,72 Kg.

FOTO:
http://imagizer­.imageshack.us/v2/800x6­00q90/14/2ylx­.jpg
http://imagizer­.imageshack.us/v2/800x6­00q90/191/wnxa­.jpg

Za radu děkuji :)

Odpovědi
Lorrien

Já bych řekla, že myslíte svaly pro jemnou motoriku zápěstí– tzn. svaly můžete zesílit, ale nějak extra se nezvětší. Můžete zkusit hrát dvaatřicetinové noty na housle, jinak mě nic nenapadá. Pokud Vám jde o tvar, pomůže přibírání, ale zdá se mi, že předloktí je poslední místo, kam tuky jdou, protože já jsem přibrala půl kila (teď 50, 6 kg) a v dané oblasti mám 15 cm na obvod.
Takže má rada zní– jíst, jíst, jíst…

Tyler Durden

Nevím, jestli jsem to úplně správně pochopil… Trápí vás něco jako „syndrom Pepka Námořníka“ – tedy neúměrně zvětšené předloktí v poměru s nadloktím?

Z těch fotografií mi to nepřijde až nějak extrémní, že by se to muselo řešit… Navíc je vám 15 let a tělesný vývoj je v plném proudu a ještě není ukončen… Takže vše může být nakonec trochu jinak.

Předlokti asi nijak radikalně nezmenšíte a tudiž byste se případně musel zaměřit na rozšííení nadloktí… Problém je v tom, že při některých cvicích na nadloktí se více nebo méně zapojují i svaly předloktí, který byste tím také rozvíjel, což asi tolik nechcete…

Navíc jak jsem již psal, je vám 15 let, tělo se vyvíjí a i posilování v tomhle věku má svá specifika popř. omezení nebo je při některých cvicích potřeba opatrnosti… Už teď máte pěkné bříško bicáku, takže asi na sobě dost makáte…

Určitě by bylo dobré se poradit s PROFESIONÁLNÍM a ZKUŠENÝM fitness trenérem, ideálně s tím, který má zkušenosti s mladistvými. Rozhodně se vyvarujte „rad“ kamarádů, spolucvičenců nebo někoho, kdo se za odborníka vydává… Pozor,lidi, co obsluhujou ve fitku nemusejí být ještě kvalifikovaní trenéři !!! Na to bacha!!!

Konzultace s profesinálním trenérem je dražší záležitost, možná zkuste na internetu najít nějakou bezplatnou kvalitní poradnu profesionálních trenéru, kde odpovídají skutečně odborníci…

Třeba Promil.cz na svých stránkách nabízel kvalitní poradnu, nebo u Ronnie.cz – tam taky určitě najdete ještě spoustu věcí okolo posilování, atd. Určitě ještě něco najdete.

Hodně zdaru! No pain no gain!