Vr.

Potíže s kolegou

Jakou mám šanci, že mě nevyhodí, když si půjdu oficiálně požádat o změnu pracovního zařazení pro neshody s kolegou. Opakovaně si nadřízenému stěžuji na nevhodné chování kolegy, který na mě řve, nepodává mi správné informace, všechno je pro něj problém … Posledním výstupem překročil všechny hranice slušnosti a já už to nejsem schopná dále snášet. Podotýkám, že jsme věkově ve stejné kategorii (40 +/-), žádný z nás není druhému nadřízeným, nejedná se o harašení. Doposud to šéf vždycky nechal vyšumět, teď mi doporučil, ať se snažím si zorganizovat práci tak, abych s kolegou nemusela komunikovat vůbec, což ale není možné, naše povinnosti jsou vzájemně propojené. Jakou jinou možnost mám, když nechci jít za ředitelem s tím, že jsem se u nadřízeného nedočkala zastání?
Doplňuji:
Děkuji moc za všechny reakce! 🙂
Opravdu s ním řeším pouze pracovní záležitosti. Jsem nákupčí, on skladník, takže není možné s ním nekomunikovat, protože s ním musím koordinovat dodávky a skladové zásoby atd. denně. Zjentek (neberu si to osobně a děkuji i za tento náhled) – je také pravda, že bezpochyby má problém i on se mnou, protože jako hulvát se chová i jen pod náznakem stresu k úplně všem a problém má se všemi. Máme tu však převážně mužský kolektiv, kolegové 1. nemají problém ho poslat někam, kde je nevlídno a dál se s ním nebavit, což je věc, kterou tak jadrným způsobem, jak by si zasloužil, dělat nechci. 2. pracují ve třísměnném provozu, čili je může prudit jen jednou za tři týdny …
Ještě jednou díky moc 🙂

Nejlepší odpověď
bolak

Jaké správně informace, o co přesně jde? Píšeš nekonkrétně, takže já ti poradím taky trochu obecně. Dělej jen to co máš v popisu práce a nic víc, na výsledek nehleď. Pokud ti kolega podává špatné informace, nic neověřuj (pokud to nemáš v popisu práce) a jednej jako kdyby ti podával správné.Nebudeš se muset zbytečně nervovat a případný průser pak bude na něj.

Kdysi dávno, kdy jsem ještě dělal na výrobně, mi tam dali cigána, kterej furt kecal s ostatníma a nedával pozor na práci. Podobná situace jako u tebe. Výsledkem toho pak bylo, že špatně označoval výrobky, tisknul na ně špatný kódy a já, protože sem to dělal víceméně s ním a neuniklo mi to, jsem to pak musel po něm opravovat. A říkal jsem mu ať to dělá pořádně, nepomohlo, ještě byla na mě kvůli tomu nasranej, že ho furt s něčím votravuju. A měli jsme normy, takže jsem to pak vodnes já, protože jsem to po něm musel opravovat, tudíž jsem zdržel výrobu. Vod šéfa sem pak ještě dostal sprda, že jsme nejpomalejší směna. Říkal jsem mu xkrát ať mi dá někoho jinýho, někoho kdo má aspoň dvě třídy základky a von se tomu akorát smál, což mě nasralo ještě víc. Šéf na nás pak ještě poslal audit, aby se zjistilo kde se to brzdí, a samozřejmě se to brzdilo u mě, protože sem si mohl vybrat jen 2 možnosti, za prvý to po něm opravovat, čímž se to zdrželo a nebo říct tikánovi aby to opravil on, s čímž on neouhlasil, takže sem se s ním moch akorát hádat, a tím pádem to zase stálo u mě. Přičemž za týhle situace přišel auditor se stopkama, čuměl na mě, stopoval, divil se proč nic nedělám a cigán na mě ještě řval „hni se kurva! seš pomalej!“. A jak myslíš že to dopadlo? :) Zachoval jsem chladnou hlavu, přesně jako radím tobě, a došel jsem k názoru že nejlepší řešení v daný stuaci je „hodit na to bobek“ a dělal jsem přesně jen to co jsem měl v popisu, nic víc. A teď ti řeknu co se stalo, výrobky byl označený špatným kódem, na což se přišlo až na konci 12tihodinový směny, když se to všechno naskládalo na paletu a počátač hlásil že je potřeba označit ještě jeden výrobek, přičemž ten poslední výrobek už svůj kód měl. :) Takže se pátralo po výrobku kterej k tomu patří a zjistilo se, že je o bednu jinak. Ten výrobek v tý předchozí bedně byl zase o bednu jinak a takhle to šlo dál a dál. Za tu směnu, za celej den, bylo naloženejch asi 24 palet, takže se všechno muselo dělat znova, rozdělávat bedny a přendávat výrobek vždycky o bednu dopředu. Navíc se muselo zažádat o nový kódy, ale úplně o stejný, což program neuměl, takže se musel najít programátor kterej změnil nastavení softwaru, aby to vůbec šlo. Nakonec celý tohle předělávání zabralo 3× víc času, než by zabrala původní výroba :)) A bedny se museli zkotrolovat úplně všechny, protože krom našeho týmu kterej kurvil tam byly ještě další dva týmy který nekurvily, ale jelikož se ty bedny skládaly cikcak od všech týmů, tak se z tý kontroly nemohly vynechat. A teď si vem, byla to dvanáctka – 12 hodin práce, pro cca 100 lidí který byli na tý směně a plat byl průměrně 90 na hodinu, přčemž oprava trvala třikrát delší dobu, což znamená že firma přišla jenom kvůli zbytečný práci navíc o 324.000,– jenom protože sem to nechal bejt :)) A co bylo na tom nejgeniálnější, cigán byl do druhýho dne na pracáku, protože zpětnou kontrolou se samozřejmě zjistilo že chyba byla u něj…

Další odpovědi
aramah

Řešte sním pouze pracovní záležitosti,dnes kdy se těžko hledá jakákoliv práce bych se nenechala zviklat nějakým blbem.
Je to těžké ale uhýbat a vyklidit pole je to co asi chce.
Neznám vašeho ředitele ale oni se neradi angažují, stejně by to přesunul na vedoucího a ten jak píšete to neřeší.Jsou vždy dvě možnosti zůstat nebo odejít,je to na vás… Přeji hodně štěstí.

mirlin

Divím se spíš tobě , že takové závažné prc.starosti přetřásáš takto veřejně.
Stejně ti nikdo nepomůže než ty sám si to musíš řešit,a tak jak ti to tu napsal
zjentek nebo i ladaadal,: m a j í vcelku pravdu.

autacek

Přesně takto jak formuluješ svůj dotaz zde, se obrať na kompetentní osobu, která má v pravomoci přeřadit tě jinam. Vyhodit člověka z práce není tak snadné, pokud nejsi ve zkušební lhůtě.

K samotné technice současné spilupráce, nevím sice v jakém oboru pracuješ, ale vždy by měl celkovou spolupráci někdo řídit, případně by měly být jasně dány postupy i to, kdo je za co zodpovědný. Nachystej si též podpůrné argumenty, co je špatně, v čem kolega chybuje a tobě to znemožňuje 100% výkon, a co by se dalo zlepšit.

Nicméně, pokud je kolega kretén a ani toto nepomůže, nezbyde ti nic jiného, než se nechat přeložit, nebo odejít sám.

zjentek

teď to neber osobně, ale on má s tebou taky potíže, tak to prostě chodí všude a mezi všemi, totéž by tady napsal i on o tobě. Proto je taky dobré začít u sebe a pochopit, že nedokážu-li pomoct sobě, nemohu pomoct ani ostatním- to taky neber osobně ,)

Damiana

Osobně mám takovou zkušenost, že čím větší lempl je kolega, který práci kazí, tím větší je to kámoš s vaším společným nadřízeným. A přes to často vlak nejede. Ono je to často to samé jako ve vztazích. Kdo všechno zvládá a nestěžuje si, ačkoli vnitřně je úplně zničený – ten je za toho, kdo si v očích partnera vždycyk poradí. Proto muže tak snadno odlákají od rodinného krbu „bezradná děvčátka“, která jim umí dát dokonale najevo, jak jejich chlapskou ochranu potřebují. Podobně jsou na tom bohužel (a často) i někteří šéfové. Místo toho, aby si vážili profíků, kteří perfektně odvádějí svou práci, budou stát na straně „chudáka“ o němž „to“ vědí – možná je to ztotožnění se, mesiášský komplex, pocit, že někdo je na tom hůř, než šéf sám – v každém případě je to totálně neprofesionální. Vycházela bych z bolakovy varianty, nebudeš za prudiče, naopak, zachováš se vcelku asertivně a až to šéfa začne něco stát, však on to začne rychle řešit. Znám hodně splachovacích lidí, kteří se v zaměstnání prostě jen „vezou“, ačkoli v něm nedělají žádnou práci. A prochází jim to. Otázkou ovšem je, nakolik je kdo schopný být šlendrián… Jen jednou v životě jsem pracovala v kolektivu – navíc v ženském – a na tu slepičárnu nikdy nezapomenu. Byly tam podobné problémy, o nichž píšeš. Řešila jsem to tak, že jsem „pouze“ pracovala a nepřipustila jsem jiný, než profesionální kontakt.

ladaadal

I tvůj nadřízený má svého nadřízeného, takže bych šel tímto směrem. Pokud si vedoucí neumí udržet na pracovišti pořádek, někde bude chyba. Otázkou je, zda pro tebe poté bude možné na pracovišti vydržet, ale obávám se, že jinou možnost nemáš. Krom ještě změny zaměstnavatele, což asi nechceš.