jiri2105

potize s externím hard diskem

Půjčil jsem si ex. flash h.d. na zalohovani dat pred formatovani disku a po nejakych 80 Gb semi nejak kous ze kdyz ho pripojuji tak ho pocitac nenejde.. Nechal jsem ho i vychladnout a ani u souseda nenaskocil. Kapacitu ma 160 a kdyz ho zapojim tak v nem normalne cvaka a sviti.. Fakt nevim co s tim. Ted sem ho napojil pres usb zezadu a nacet se ale vyskocilo :soubor nebo adresar je porusen nebo neni citelny

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Disk nejspíš selhal. Obvyklý a očekávatelný následek je poškození dat, se kterýmí bylo v tu chvíli nějak manipulováno. Tolik k vaší chybě.

Obzvlášť v případě tak citlivého zařízení jako je harddisk, VŽDY zapojujte taková zařízení do ZADNÍCH usb, která jsou přímo na základní desce! Nepoužívejte rozbočovače.

Dick by se neměl v tomto případě poškodit, vyloučit to ale nelze.

Externí disky někdy zlobí, a nezobrazí se samy od sebe. Použíjte správu disků k zjištění podrobností: Start, spustit, napsat compmgmt.msc a potvrdit enter. Zde byste měl najít status disku, a v případě, že se automaticky nepřidal mezi disky, tak na něj klikněte pravým a zvolte přiřadit pismeno jednotce. Zvolte libovolné písmeno, které bude volné.

Další odpovědi
sakai

Na zálohování flash disk není vhodný. Z diskuzí i hodnocení těchto velkokapacitních disků plyne značná datová nespolehlivost. Na zálohu použij externí hard disk klasický, ale moc s ním nemlať, jsou dost citlivé. A pozor na jeho zformátování.