Avatar uživatele
anonym

Potešila vás zpráva,že stát chce zaplatit bezdomovcům byty?

Osobně jsem za to rád,aspoň ty chudáci budou mít nějaké zázemí a střechu nad hlavou.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/366536-stat-chce-zaplatit-bezdomovcum-byty.html
Doplňuji:
Gecoo neskáču novinkám na špeky.Plán je zakomponovaný v návrhu zákona o sociálním bydlení, který by měl ideálně vstoupit v platnost v roce 2017.
A to si myslím,že je reálné,vždy každý z nás se mlž dosat do takovéto situace,že se z něho stane bedomovec,ať už svou nebo cizí vinou.
Proto tento návr považuji za dost dobrý,jelikož sám občas bezdomovcům pomůžu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, bolak, redy před 3297 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Ta zpráva má naprosto zavádějící titulek: ve skutečnosti jde o to, že se připravuje zákon o sociálním bydlení, který se samozřejmě potřeba, aby se zabránilo tomu, že se další a další lidé díky naší zoufalé bytové politice (viz např. problém ubytoven) dostávají pod most …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Já ti nevím – že pořád ´skáčeš´ Novinkám na ´špekaté titulky´…
😁
Ten zákon je o něčem úplně jiném, než o placení bytů bezdomovcům – a – domnívám se, že sice přinese obcím (zejména malým) problémy, ale na druhou stranu pomůže lidem, kteří nejsou bezdomovci – jen ´nedosáhnou´ na vlastní byt.
Kromě toho pomůže odstranit ´černou díru´ na sociální příspěvky – ´ubytovny´…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Zpráva je to sice dobrá, ale bezdomovectví se tím nevyřeší. Alespoň nikdo z nás se toho zřejmě nedožije. Pokud by se měly odstranit tyto problémy, tak by musel být nejprve dostatek práce pro lidi.
Z čeho bude bezdomovec v takovém bytě platit nájem a další věci. Zvýšíse mu sociální dávky a budeme vše nadále platit z daní ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Určitě ne.
Stát (my) již bydlení bezdomovcům platí. Proč byty? Ubytovny nestačí?
Osobně znám 2 bezdomovce, kteří si za situaci mohou jednoznačně sami a ani se ji nesnaží řešit. Za vše mohou „oni, ten, ten a ten“.
Mám za to, že ubytovny stačí, pokud si dotyční najdou stálou práci, nájemné utáhnou.
Já platím daně a hypotéku taky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Jo to je dobrá zpráva doufám že zaříděj i nějakou vývařovnu.Nemělo by se zapomenout dotovat – elektřinu,vodu,po­pelnice.Zařídit ty byty – nebudou přeci spát na podlaze.A další věci který sou třeba pro slušnej život.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek