Potešila vás zpráva,že stát chce zaplatit bezdomovcům byty?

Osobně jsem za to rád,aspoň ty chudáci budou mít nějaké zázemí a střechu nad hlavou.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/366536-stat-chce-zaplatit-bezdomovcum-byty.html
Doplňuji:
Gecoo neskáču novinkám na špeky.Plán je zakomponovaný v návrhu zákona o sociálním bydlení, který by měl ideálně vstoupit v platnost v roce 2017.
A to si myslím,že je reálné,vždy každý z nás se mlž dosat do takovéto situace,že se z něho stane bedomovec,ať už svou nebo cizí vinou.
Proto tento návr považuji za dost dobrý,jelikož sám občas bezdomovcům pomůžu.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ta zpráva má naprosto zavádějící titulek: ve skutečnosti jde o to, že se připravuje zákon o sociálním bydlení, který se samozřejmě potřeba, aby se zabránilo tomu, že se další a další lidé díky naší zoufalé bytové politice (viz např. problém ubytoven) dostávají pod most …

Další odpovědi
gecco

Já ti nevím – že pořád ´skáčeš´ Novinkám na ´špekaté titulky´…
😁
Ten zákon je o něčem úplně jiném, než o placení bytů bezdomovcům – a – domnívám se, že sice přinese obcím (zejména malým) problémy, ale na druhou stranu pomůže lidem, kteří nejsou bezdomovci – jen ´nedosáhnou´ na vlastní byt.
Kromě toho pomůže odstranit ´černou díru´ na sociální příspěvky – ´ubytovny´…

Drap

Zpráva je to sice dobrá, ale bezdomovectví se tím nevyřeší. Alespoň nikdo z nás se toho zřejmě nedožije. Pokud by se měly odstranit tyto problémy, tak by musel být nejprve dostatek práce pro lidi.
Z čeho bude bezdomovec v takovém bytě platit nájem a další věci. Zvýšíse mu sociální dávky a budeme vše nadále platit z daní ?

ReHu

Určitě ne.
Stát (my) již bydlení bezdomovcům platí. Proč byty? Ubytovny nestačí?
Osobně znám 2 bezdomovce, kteří si za situaci mohou jednoznačně sami a ani se ji nesnaží řešit. Za vše mohou „oni, ten, ten a ten“.
Mám za to, že ubytovny stačí, pokud si dotyční najdou stálou práci, nájemné utáhnou.
Já platím daně a hypotéku taky.

redy

Jo to je dobrá zpráva doufám že zaříděj i nějakou vývařovnu.Nemělo by se zapomenout dotovat – elektřinu,vodu,po­pelnice.Zařídit ty byty – nebudou přeci spát na podlaze.A další věci který sou třeba pro slušnej život.