Rommart

Potencionální Pronájem. Jaké údaje může žádat pronajímatel?

Dobrý den, syn má zájem o pronájem bytu.A když jednal s potenciálním Pronajímatelem který je soukromý majitel bytu, tak chce po synovi aby dodal info: kde je zaměstnaný, výše příjmu, předložit Pracovní smlouvu, telefonní kontakt na zaměstnavatele, doklad o výši mateřské jeho přítelkyně, telefon na sociálku kvůli ověření si mateřské, výpis z Rejstříku trestů (syna i jeho přítelkyně). U úvěru či Hypotéky bych to pochopil, ale u pronájmu bytu který je skoro na hranici s určitou lidskou důstojnosti. Mi to připadá jako za totáče.Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

A ptáš se na co ? Pokud pronajimatel chce tyto údaje, chce si zřejmě zjistit jak je nájemce solventní. Faktem je, že jsou to osobní údaje, které mu nemusíš dávat. On však ase nemusí pronajmout ten byt. Důležitá tedy bude vzájemná dohoda.

Další odpovědi
marci1

V ČR tyto osobní údaje majitel po nájemci nepožaduje. Třeba v Německu je to běžné. Záleží na synovi, jestli mu tyto informace poskytne, ale přiznám se, že bych tyto info neposkytla. ☹

anonym

Syn může tyto podmínky nepřijmout – a pronajmout si byt jiný.
😉
Sám majitele naprosto chápu – v současnosti je nájemník vůči majiteli právně silně zvýhodněn a nedivím se, že majitel chce tuto nevýhodu kompenzovat co největším množstvím ověřitelných informací.