zjentek

Posuzujeme meteorologické jevy instinktivně podle toho, jak je známe prakticky?

Př: mohou dnešní desetiletí kluci, hrající si venku v dešti ve sněhu, se radovat ze hry a dle vlastních zkušeností hodnotit situaci tak, že pro hru je to vlastně to nejlepší počasí, i kdyby jim rodiče tvrdili něco jinýho a popisovali jim počasí, o kterým ty děti nemaj ani páru?

Odpovědi
Kepler

Kdo a kde a za jakého počasí si venku hraje je ryze subjektivní věc. S objektivním vnímáním meteorologických jevů a nebezpečími s nimi spojenými je naopak záležitost zkušenosti. To je to, o čem děti nemají ani páru.