Avatar uživatele
JanickeZ

Jaké máte zkušenosti s posuvnými dveřmi do bytu?

Ráda bych se zeptala, zda má někdo z vás zkušenost s posuvnými dveřmi v bytě. Zatím máme doma klasické a manžel chce koupit do prostoru mezi obývákem a kuchyní posuvné a ráda bych věděla, jestli s tím nejsou nějaké problémy. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, briketka10, ptáč před 3053 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Když jsem bydlela ve městě, měli jsme v přízemí troje posuvné dveře. Byly původní z roku 1929, dvoukřídlé, prosklené, uložené ve zdi. Nic z toho co popisuje gecco, jsem nezaznamenala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jsou, vymluv mu to…
😉

  1. posuvné dveře mají vůči křídlovým výrazně horší izolační vlastnosti (i zvukové, i pachové)
  2. v průvanu posuvné dveře ´klepou´

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
PetrMalec

Ono je to velice jednoduché, většinou jsou posuvné dveře lepší, ale většinou záleží na ceně, dají se koupit levnější, které popisuje gecco, tak i dražší, které jsou kvalitnější. Možná ti to lépe vysvětlí tento článek (minuta hledání na Google) https://www.kliky-kovani.cz/blog/Po­suvne-dvere/Analyza-Silne-a-slabe-stranky-posuvnych-dveri-13
Jinak nejdůležitější je aby se to líbilo tobě, protože každý problém se dá vyřešit :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chachar1922

Nad námi soused v bytě měl posuvné dveře a měli jsme teda radost. Slyšeli jsme to pokaždé, když si je otevřel, i v 5 ráno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Záleží na zpracování.
My je měli doma, dřevěné se sklen.výplní a vše bylo v poho.
Doma je plánuju taky.
Jsou vhodné i tam, kde klasické křídlo překáží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Vzhledem k tomu,že obojí je výrazně frekventované a dnes je moda mít velké a propojené místnosti,tak se tomu sice divím,ale nikomu nic vymlouvat nebudu. My jsme je měli kdysi také,mezi jídelnou a obývákem a pak z jídelny na chodbu. Jedny byly z takové tenčí koženky a zavíraly se celkem pohodlně,druhé byly z tvrdé koženky a byl to děs. Obojí byly jen v závesu u vrchu,takže ježdění v jedné kolejnici moc dlouho nevydželo. Po té co odešly,už jsme nové nepořídili. Mimochodem nemáme tam žádné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Máme dvoukřídlé posuvné mezi chodbou a obývákem. Žádných nepříznivých vlastností jsem si nevšimnul. To se týká spíše shrnovacích dveří, posuvné tím netrpí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

sám jsem si posuvné dveře udělal. kování, lamino deska s ABS hranou a problém? jedině, že se to musí udělat a s tím já problém nemám 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Podle mě jsou posuvné dveře nejlepší řešení, jelikož nezabírají místo jako normální. Já jsem si pořídila na internetových stránkách https://www.si­naishop.cz/po­suvne-sklenene-dvere/ nedávno posuvné skleněné dveře. Mám je do předsíně a do obývacího pokoje, takže se mi opticky zvětšil celý prostor. Podle mě jsou posuvné dveře nejlepším řešením a dát si je mezi obývák a kuchyň je za mě super nápad.

Avatar uživatele
RobinS

Souhlasím s vámi. My máme mezi kuchyní a obývákem posuvné od Solodoor https://www.so­lodoor.cz/cs/ra­dy-a-informace/pruvodce-vyberem-dveri/system-otevirani-dveri/posuvne-dvere-na-stenu/
a fungujou výborně.

Avatar uživatele
gecco

Lamalam, Emefej – věřím, ale sám jsem tak kvalitní posuvky do pouzdra nepotkal (o těch na zeď ani nehovoře)…
😉

před 3049 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Já nemám posuvné dveře nikde, ani by se
mi nikam nevešly, ale moje sestra je má
v ložnici a má už rozbitou lamelu od horní
kolejnice nechtěla bych je ani zadarmo :((

před 3052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek