Jaké máte zkušenosti s posuvnými dveřmi do bytu?

Ráda bych se zeptala, zda má někdo z vás zkušenost s posuvnými dveřmi v bytě. Zatím máme doma klasické a manžel chce koupit do prostoru mezi obývákem a kuchyní posuvné a ráda bych věděla, jestli s tím nejsou nějaké problémy. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jsem bydlela ve městě, měli jsme v přízemí troje posuvné dveře. Byly původní z roku 1929, dvoukřídlé, prosklené, uložené ve zdi. Nic z toho co popisuje gecco, jsem nezaznamenala.

Další odpovědi:

Zlatý

Jsou, vymluv mu to...
;-)
1. posuvné dveře mají vůči křídlovým výrazně horší izolační vlastnosti (i zvukové, i pachové)
2. v průvanu posuvné dveře ´klepou´

Ono je to velice jednoduché, většinou jsou posuvné dveře lepší, ale většinou záleží na ceně, dají se koupit levnější, které popisuje gecco, tak i dražší, které jsou kvalitnější. Možná ti to lépe vysvětlí tento článek (minuta hledání na Google) https://www.kliky-kovani.cz/…
Jinak nejdůležitější je aby se to líbilo tobě, protože každý problém se dá vyřešit :)

Bronzový

Nad námi soused v bytě měl posuvné dveře a měli jsme teda radost. Slyšeli jsme to pokaždé, když si je otevřel, i v 5 ráno.

Zlatý

Záleží na zpracování.
My je měli doma, dřevěné se sklen.výplní a vše bylo v poho.
Doma je plánuju taky.
Jsou vhodné i tam, kde klasické křídlo překáží.

Pokročilý

Vzhledem k tomu,že obojí je výrazně frekventované a dnes je moda mít velké a propojené místnosti,tak se tomu sice divím,ale nikomu nic vymlouvat nebudu. My jsme je měli kdysi také,mezi jídelnou a obývákem a pak z jídelny na chodbu. Jedny byly z takové tenčí koženky a zavíraly se celkem pohodlně,druhé byly z tvrdé koženky a byl to děs. Obojí byly jen v závesu u vrchu,takže ježdění v jedné kolejnici moc dlouho nevydželo. Po té co odešly,už jsme nové nepořídili. Mimochodem nemáme tam žádné.

Stříbrný

Máme dvoukřídlé posuvné mezi chodbou a obývákem. Žádných nepříznivých vlastností jsem si nevšimnul. To se týká spíše shrnovacích dveří, posuvné tím netrpí.

sám jsem si posuvné dveře udělal. kování, lamino deska s ABS hranou a problém? jedině, že se to musí udělat a s tím já problém nemám :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Lamalam, Emefej - věřím, ale sám jsem tak kvalitní posuvky do pouzdra nepotkal (o těch na zeď ani nehovoře)...
;-)

Zlatý

briketka10

Já nemám posuvné dveře nikde, ani by se
mi nikam nevešly, ale moje sestra je má
v ložnici a má už rozbitou lamelu od horní
kolejnice nechtěla bych je ani zadarmo :((

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.