BENYTA

Postřik plevele v okolí studny.

Pro mého souseda-jeho přímý soused aplikuje Round Up – „česky“ Randap u zdi svého domu,zhruba dva metry od jeho studny,tak jestli je v návodu vzdálenost od zdroje pitné vody.Děkuji za něj.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak to nevím, ale jednou mi odborník na zahrádky řekl, že tyto přípravky fungují tak, že se aplikují na listy a ty to stáhnou ke kořeni a tím rostlina umírá. Jakmile se to aplikuje na zem-půdu, tak to neúčinkuje. Z toho si myslím, že by to nemělo mít vliv.
Doplňuji:
Vzhledem k tomu, že je Roundup Biaktiv na povrchu půdy okamžitě inaktivován a mikrobiálně odbouráván, neproniká půdou ke kořenům a nepůsobí na semena.
http://www.ji­kl.cz/katalog_se­men/pages/che­mie/herbicidy/Rou­ndup.htm

  • jde o bezpečný výrobek, který se v půdě odbourá a tudíž neohrozí spodní vodu ani děti. Při postřiku na list se totiž do půdy dostane minimum přípravku.

http://www.dvoj­cata.cz/forum_a­ll.php?idtema=32&id=187­243

Další odpovědi
mosoj

Že se to stáhne ke kořeni je možné, ale určitě nedochází k uvolňování této látky kořeny do půdy. Cesta vlhkosti a živin je opačná.
Jiná otázka je když dojde ke spláchnutí postřikové látky dešťem do země a průniku
látky do studny. Pak je třeba si přečíst pozorně návod kde bývají uvedeny toxikologické údaje, případně ochranná lhůta, či povolené koncentrace.
Ať je to tak nebo tak, průniku takovýchto látek do studně by nemělo docházet a je třeba se tak chovat.
Rondup se v půdě odbourává, ale stejně bych ho ve studni nechtěl.

Přemysl

Postříkat plevel večer octem, aby rychle neoschnul.
Roundup je škodlivý pro vodní zdroje, znečišťuje i podzemní vodu.

Vinpe

Roundup nepoužít v okolí vodních zdrojů I. a II. stupně !
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Roundup
Na plevel se může použít vařící voda. V dlažbě, zámkové dlažbě se může plevel odstranit kartáčem na plevel.

Vinpe

Roundup se nesmí v okolí studny. používat. Používat se nesmí v ochranném pásmu I. a II. stupně od vodních zdrojů. Hrozí znečištění podzemních vod. Nesmí se používat také v blízkosti řek a blízkém okolí břehů ve vzdálenosti asi 8 m od břehů. Je jedovatý pro ryby a jiné vodní organismy.

BENYTA

Miroslave,díky moc!