Co mi hrozí když jsem postřelil jsem psa a on teď nevidí?

Ahoj, vcera večer jsem vencil svého kokršpaněla, jelikož je kolem dost malých dětí, tak je vždy na vodítku a s košíkem. Bylo kolem půlnoci, nikde ani živáčka, když v tom na nás vyběhl z křoví dobrman bez vodítka a skočil na toho mého, šli si vyloženě po krku. Zpanikaril jsem a kopnul ho do hlavy, ten muj vul se díky náhubku nemohl bránit. No dobrman mého psa nechal ale vrhl se na me. Měl jsem co dělat aby mi nepovalil a pak se mi zakousl do nohy. Zarval jsem bolestí a duchapritomne vytáhl plynovku a vystřílel mu celý zásobník pepřových nábojů do cenichu. Pes zaknucel, zdrhnul a za mnou vyběhl jeho majitel a řval na mne, co jsem mu udělal. Já celý vyklepany vzal psa a sel domu, jen jsem mu řekl něco v tom smyslu, že si ho měl líp hlidat. Skončilo to mojí nohou s modrinou a dírami po zubech a pes má natržené ucho. Dneska na mne majitel zvonil a začal křičet, že pes bude na dosmrti slepej jelikož má spaleny oci a že za to budu pykat. Řekl jsem mu, jestli něco chce, tak ať to resi přes policii a uvidíme, kdo za co bude pykat. Teď mám strach, co se mi může stát a výčitky svědomí, jestli jsem proti němu neměl zakročit nějak jinak. Ale v tom okamžiku jsem jednal impulzivne, mít v noze zakouslou rozzurenou 50 kilovou bestii není nic příjemného. Jak byste se zachovali v me situaci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co to plácáš? Pokud je to přesně tak jak říkáš, pak ti ni nehrozí a naopak jsi ty policajty měl zavolat ty a v podstatě se můžeš i domáhat náhrady, pokud ti nastala nějaká újma.

Další odpovědi:

Pokročilý

Navštiv lékaře a nech si vystavit potvrzení o ošetření po napadení psem. Tím začni. Dále se dostav na nejbližší oddělení Policie a podej trestní oznámení. Majitel dobrmana musí předložit neprodleně doklad o očkování a dále podat vysvětlení o útoku jeho psa na psa jiného majitele a na jeho majitele a vysvětlit proč se jeho pes pohyboval na veřejném prostranství na volno a bez náhubku.
Dále bych podobné oznámení podala na příslušném Obecním úřadu.
P.S. Proč je váš kokr opatřen vodítkem i náhubkem ? Tvrdíte, že váš pes nosí náhubek, protože se v okolí pohybují děti. Váš pes napadá děti? Proč měl pes náhubek i v noci, kdy se dá předpokládat, že okolo půlnoci žádné děti nepotkáte?
Vždycky s sebou nosíte při venčení psa plynovou pistoli?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.