Avatar uživatele
Georgo2010

Postřehl jsem takový paradox z vlastní zkušenosti: Proč bohatí myslí jen na sebe a chudí by se pro blízké rozdali?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? GM, johana 56, hanny 2, barnajka, gnosis před 4688 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Samozřejmě mají pravdu ostatní – chudej ví, jak může být těžko, a o to větší může mít soucit s těma, co jsou na tom hůř.
Ale otázka zní – KDO je bohatej?
Ten, kdo má vyšší než průměrnej plat? nebo šéfové ČEZu a podobně? Můžu říct, že naše rodina lehce nadprůměrnej příjem má a když může, pomůže. Ať jde o příbuzný, kterým náhle zemřel živitel rodiny, nebo o adoptovanou holčičku v Indii. A jsme k tomu vedeni i my, obě děti. Prostě to tak nějak považujem za svou morální povinnost.
O velké spoustě bohatých ani nevíte, že jsou. A že třeba pomáhají – jen nechtějí, aby se o tom vědělo. Skromnost. Nepotřebujou, aby je někdo obdivoval za to, jak jsou hodní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

to je přece jasný:

mám dost, CHCI ještě víc.

a na druhé straně:

stejně nemám nic, tak mě neubyde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Mě to zase až jako takový paradox nepřijde, záleží z jakýho úhlu se na to díváš. Ono ti chudí by se rozdali, protože sami dobře ví, jaký to je „třít bídu s nouzí“. Většinou to moc přijemná zkušenost nebývá, a proto když můžou někomu pomoct, pomůžou rádi (a tím spíš svým blízkým).
No a u těch bohatých platí stará pravda, že kdo má hodně, chce ještě víc. Bohatství a dostatek má pro spoustu lidí sladkou příchuť – a na sladkým přece vzniká závislost nebezpečně rychle. Rychle – a navíc roste s každým dalším soustem. Nikdy zkrátka nemáš dost.

Jen tak mimochodem – já mám zkušenost úplně stejnou jako ty. Asi na tom opravdu něco bude :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Bohatí mají strach,aby někdo jiný neměl víc než oni.Chudý dobře ví,jaké to je,když nic nemá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek