Killer

Bude česká známka (zahraniční za 25 kč) platit i na německé poště?

Poslal jsem do Německa dopis ze známkou za 25 kč a na zpětnou obalku jsem dal tu samou českou známku za 25 kč. Bude česká známka (zahraniční za 25 kč) platit i na německé poště? MYslel jsem že na zpětou obalku musim dat nějakou zahraniční německou znamku. Uznají mi jí? Děkuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
leylandus

Ne, vaše 25kč poštovní známka nebude platit na německé poště…ta se liší tarifem odesílané pošty dle německých zákonů......nicméně zpětná obálka dojde, jen vy budete o této obálce informován českou poštou a půjdete uhradit doplatek, který se přepočte z aktuálního kurzu

Další odpovědi
střevo

to nebyl dobrej nápad. ses nemoch zeptat na poště? to zpátky nemůže přijít

Conchus

Také doporučuji ptát se odborníků. Na frankování poštovních zásilek můžeš používat jen tuzemské známky. Tzn. z Německa německé, z Anglie anglické, z Česka české, atd.

Arne1

Pro zaplacení poštovného ze zahraničí se používají takzvaní IRC (Internationa Reply Coupon) poukázky. Ty ji tady koupíš, vložíš do dopisu a příjemce si ho na poště vymění za známku.