Avatar uživatele
Oprah

Poštovní příkaz k úhradě, co přesně to je, je to složenka typu"A"?

nebo něco jiného, nechala jsem si udělat vizitky a mám je uhradit poštovním příkazem k úhradě, poraďte mi..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4775 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, může to znamenat, že platbu provedete poštovní poukázkou. Je-li na faktuře uveden účet, můžete využít převodu nebo složenku A. Pokud ne, úhradu provedete složenkou typu C na adresu vystavitele faktury.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Já si myslím, že příjemci je úplně jedno jak to zaplatíte. Prostě chce to na svůj účet.
Jestli to zaplatíte převodem ze svého účtu, nebo přislušnou složenkou na poště je šumafuk. Nedávno zde padla ještě možnost jako platba třetí stranou na přepážce příslušné banky, ale vycházel tam poplatek za platbu dost vysoký. Prostě nejlevnější poplatek bude za platbu z účtu na účet.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

http://www.csas­.cz/banka/con­tent/inet/inter­net/cs/Prikaz_pos­tovni_poukazka­.pdf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Výraz poštovní příkaz k úhradě jsem tedy ještě neslyšela.
Teoreticky by to měla být platba složenkou na bank.účet.
Ale proč poštou, to nechápu. Na bank.výpise se ukáže platba označená var.symb a tedy nechápu, proč požadují poštovní příkaz a nemůže to být běžný příkaz k úhradě z bank.účtu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

Také si myslím, že nejjednodušší, nejrychlejší a především nejlevnější bude provést běžný bankovní převod.
Jakou banku (kód banky) má příjemce?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek