hanny 2

Postihla vás někdy škytavka?A jak jste ji zastavili?

Nejdéle škytal americký farmář Charles Osborne – od roku 1922 do roku 1990,tj.68 let­.Hrozný,co?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-skytavku

Další odpovědi
SajmonModer

Nejlepší způsob, jak zahnat škytavku asi je zadržet dech nebo se hodně napít.

dědapetr

Udělat pár kliků,Škytavky se zaručeně zbavíme, když rozžvýkáme několik semen anýzu a zapijeme je sklenicí vody. Žvýkání semen také osvěžuje dech.Zatajit dech.

Alesh

Zažil jsem výbornou metodu, ale funguje jen na druhé. Stačí škytajícímu říct: „Ještě jednou škytneš a dám ti tisíc korun!“. Zní to sice jako totální kravina, ale vyzkoušejte to, budete překvapeni. 😉 P.S. Možno vyzkoušet i jiné částky a jiné měny. 🙂

dudu

Vydatně zapít vodou dávku jedlé sody o velikosti čtvrtky malé lžíce.

Tlaky

Pomalu vycucat kostku cukru.

hanulka11

Zaručeně pomůže když zvednete pravou ruku nahoru…a je po škytavce ,nevěřila jsem ,ale fakt to funguje

Itter

Zadržet dech, stavět se na hlavu, smích,… – na mě nefunguje.

Ale pomáhá začít zhluboka dýchat a ono to pomalu přejde.

klaruška

Je možné, že člověk začne škytat protože se příliš rychle najedl nebo napil a nadechl se přitom vzduchu. Tím dochází k podráždění bráničního nervu, které se projevuje křečovitými stahy bránice, jež vyvolávají prudké vdechy, což je škytání.
Měla bys proto co nejvíce rozevřít hrudník(dát ruce od těla) a měl by ti dát někdo napít. Pa kolujou rady jako kostku cukru, zadržení dechu apod.