Postih za pozdní nástup na dělenou směnu

Na noční směně máme přerušení 3hodiny (dělená směna). Zaspal jsem a nastoupil na druhou část směny o 45 minut déle. Je to můj první přestupek za 10 let u organizace. Byl jsem potrestán důtkou a 2 měsíce bez prémií. Může mě zaměstnavatel takto postihnout a je stanovena doba od přestupku k potrestání? Děkuji.

Nejlepší odpověď
standa

Zaměstnavatel vás takto může postihnout…, ALE jen v případě, že :

  1. vydal vnitřní předpis (např. mzdový nebo pracovní řád) se kterým byli zaměstnanci prokazatelně seznámeni
  2. tento vnitřní předpis jednoznačně definuje v otázce zmiňovaný „postih“ a definuje i další ´právní´ otázky jako např. dobu od přestupku k potrestání ap.

V opačném případě máte právo podat žalobu na neplatnost takto uděleného postihu.

Je těžké radit jaký postup zvolit ve vašem konkrétním případě, když neznám souvislosti…fakta znáte, je na vás jak se rozhodnete.

Další odpovědi
vecernice

Kdybych měla takového zaměstnance byla bych ráda a asi bych se po takové době tomuto přestupku zasmála.Je to dost krutý,ale jestli na to má právo to nevím.Hodně štěstí při hledání nového zaměstnání ,anebo se nad tím povzneste a je to.

mojitek

Prvni zaspani po 10 letech?Tak to klobouk dolu-a to doslova. Premie Vam samozrejme nemusi dat (oni to berou jako neco navic,cili neni to soucast platu). Dutku Vam taky mohou dat. Jestlize jste jinak bezproblemovy,tak by mohli byt shovivavejsi.
Oni to vidi tak,ze na kazde misto se hlasi 15 lidi,takze si z toho hlavu lamat nebudou,bohuzel.