postih za kradez v supermarketu

byla jsem pristizena pri kradezi v hodnote pres 1000kc. policie mi rekla, ze mi prijde doporucene nejake predvolani na dalsi rizeni. co bude dal, jaky postih a pripadne jaka je premlcaci lhuta, jestli mi nedojde nic do slibovanych 30 dnu. jsem cizinka na materske dovolene evidovana na uradech tady v CR. zatim tresny rejstrik cisty. bude mi tahle kradez zapsana do rejstiku? dekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
alenka901

Krádež a zpronevěra jsou nejčastějšími trestnými činy. Ne každý zloděj se ale dopouští trestného činu. Je-li škoda do 5 tis. Kč, jedná se pouze o přestupek

Další odpovědi
Dandi

Do trestního rejstříku zápis mít nebudete, ale budete předvolána k podání vysvětlení o provedení přestupku a následně dostanete nejspíše pokutu (pokud jste již nedostala).