POSTEMERGENTNĚ A PREEMERGENTNĚ

nenalezla jsem tyto výrazy ve slovníku a potřebuji znát jejich význam. jedná se o aplikaci chemického postřiku na půdu nebo list.

Nejlepší odpověď
quentos

emergence je stav nouze, „preemergetně“ tedy bude „před stavem nouze“ a „postemergentně“ „po stavu nouze“. Stavem nouze se nejspíš rozumí napadení škůdci – pokud se přípravek aplikuje preemergentně, pak je vlastně prevencí.

MarkOne

POSTEMERGENTNĚ – Po vyklíčení – v kontextu používání agro-chemie.
PREEMERGENTNĚ – Před vyklíčením.....

Viz.: http://www.slovnik-cizich-slov.net/pree­mergentni/