Drap

Postavičky Pat a Mat jsou smyšlené ? Nebo jsou podle skutečných postav ?

http://letecka­posta.cz/916604643
Doplňuji:
Podle mne to určitě bylo podle těch dvou v odkaze. A nebo že by snad podle jiných ?

Nejlepší odpověď
briketka10

kromě těch čepiček jim opravdu nic nechybí, ale že se do toho vrhli možná se trochu víc těšili na pivínko, tak zapomněli myslet 😁

Další odpovědi
hanulka11

nevím jestli jsou smyšlené,ale znám spoustu takových kutilů .....možná se tvůrce inspiroval

RyuzakiKate

… třeba našim školníkům se neříká Pat a Mat nadarmo :)

led

Sú to odpozorované charaktery viacerých „domácich kutilov“, ale je možné že aj konkrétnych ľudí.
Vychádzam z rozprávok (staršia generácia si možno spomenie) slovenskej spisovateľky Kristy Bendovej, ktorá pri písaní pozorovala svoje a susedových deti a vlastne ich transformovala do svojich príbehov.